Meble do salonu KOLDER

Meble do salonu KOLDER to bogata oferta

Jednym z naszych najpopularniejszych zestawów mebli są meble KOLDER, odznaczające się nowoczesnością i ogromną praktycznością. To duży zestaw, bogaty w różnorodne elementy, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą niekonwencjonalnie urządzić swój salon.

Projektując meble KOLDER zadbano o najwyższą jakość wykonania – każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wykonany jest z uwagą i starannością. Całość wykonana jest z kolei z najwyższej jakości płyty laminowanej, która jest odporna zarówno na zarysowania, jak i uszkodzenia. Do tego, coś co jest charakterystyczne dla zestawu mebli do salonu KOLDER, funkcjonalne i praktyczne szafki, w których pomieścisz wszystkie niezbędne rzeczy. Dowodem są szuflady, które dla komfortu użytkownika, zamontowane zostały na metalowych prowadnicach rolkowych. Ponadto, istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego oświetlenia.

Praktyczne meble do salonu

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem w każdym domu i mieszkaniu. Spotykają się w nim domownicy i goście, a choć kojarzy się nam z miejscem, w którym można przyjemnie spędzać czas wolny, często jest też przestrzenią, jak gdyby stworzoną do tego, aby toczyły się w niej poważne dyskusje. Jego meblowanie nie jest prostym zadaniem, a wybór odpowiednich rozwiązań jest często uzależniony od tego, jaką funkcję salonu uznaje się za najważniejszą. Od niedawna można jednak usłyszeć, że meble do salonu powinny być przede wszystkim praktyczne – nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Praktyczny salon krok po kroku

Od pewnego czasu na liście interesujących trendów związanych z meblowaniem salonu, jeden pnie się systematycznie do góry. Jego znakiem rozpoznawczym jest dążenie do tego, aby stawiać na meble uniwersalne, pasujące do każdego stylu. Praktyczne meble do salonu sprawdzają się zarówno w przestrzeni klasycznej, jak i nowoczesnej. Co więcej, zestawione ze sobą wcale nie kontrastują. Praktyczne meble do salonu wpisują się też w modę na dowolne łączenie elementów kojarzonych do niedawna z różnymi stylami. Jeśli są wybrane we właściwy sposób, szybko można przekonać się o tym, jak dobrze współgrają ze sobą. Właściwy sposób wyboru nie jest zresztą trudny. Wymaga od nas przede wszystkim stawiania na to, co proste, ale jednocześnie eleganckie.

Cechy praktycznych mebli salonowych

Jak już wspomniano, tym co wyróżnia praktyczne meble do salonu, jest ich prostota. Nie jest ona wcale tożsama ani z nudą, ani z niepotrzebną surowością. Odpowiada jednak przekonaniu, że meble powinny być bazą aranżacyjną salonu – piękną i uniwersalną, a jednocześnie pozostawiającą sporo przestrzeni dodatkom. Meble, o których można już na pierwszy rzut oka powiedzieć, że są klasyczne, utrzymane w stylu angielskim albo loftowym, dość mocno ograniczają aranżacyjnie. Jeśli jednak to prostota jest ich atutem, można zmieniać charakter salonu jedynie dzięki dodatkom, bez konieczności pozbywania się sofy z funkcją spania albo stolika kawowego.

Warto pamiętać także o tym, że prostota nie oznacza niskiej jakości. Przeciwnie, to właśnie jakość jest jednym z tych czynników, które zasługują na szczególne zainteresowanie z naszej strony. Kupując praktyczne meble do salonu robi się to przede wszystkim z myślą o tym, aby pełniły w nim powierzone im funkcje przez lata. Jeśli ich jakość będzie jednak niska, wysiłki na rzecz znalezienia rozwiązań uniwersalnych i pięknych nie zdadzą się na wiele. Meble będzie trzeba bardzo szybko wymienić, bo w innym przypadku salon zatraci gdzieś pełnioną przez siebie funkcję reprezentacyjną.

Funkcjonalność praktycznych mebli salonowych

Wielokrotnie można usłyszeć, że meble do salonu powinny być funkcjonalne. Nie ma jednak jednej tylko definicji funkcjonalności. Dziś zwraca się uwagę przede wszystkim na to, że oczekujemy od nich przede wszystkim jasno zdefiniowanego przeznaczenia. To właśnie dlatego puf jest nie tylko wygodny, ale i pojemny, a kanapa – nawet jeśli producent nie akcentuje jej funkcji spania – jest wyposażona w pojemnik na pościel. Jeśli jakiś mebel jest ładny, korzystanie z niego jest jednak sporym wyzwaniem – trudno uznać go za rozwiązanie praktyczne, a tym samym trudno też zachwycać się nim w szczególny sposób.

Jakich mebli nie powinno zabraknąć w salonie?

Salony w polskich mieszkaniach są coraz mniejsze. Liczba mebli, których nie powinno w nich zabraknąć, sprawia więc wrażenie z roku na rok coraz krótszej. Nie da się jednak ukryć, że na pierwszy plan wysuwają się te, które pojawiają się w części wypoczynkowej pomieszczenia. Absolutnym minimum jest kanapa albo narożnik wraz ze stolikiem kawowym, choć w większym salonie może pojawić się także ława i fotele. Nie można też zapomnieć o szafce RTV, choć dziś jest ona wykorzystywana już nie tylko jako miejsce, na którym znajduje się telewizor, ale i zestaw kina domowego. Na praktyczne meble do salonu składają się też komody, regały na książki oraz szafy. Te ostatnie coraz rzadziej mają postać dość dużych, masywnych mebli. Stawia się przede wszystkim na ich lekkość i oszczędność miejsca wykorzystując do ich ustawiania przede wszystkim rogi pomieszczenia.

MEBLE WYCOFANE PRZEZ PRODUCENTA

pixel