łóżko bez materacaMaterac bonelowy ~15 cmMaterac bonelowo kokosowy ~ 15cmMaterac rehabilitacyjny ~ 15 cm
Komplet mebli do pokoju młodzieżowego
Już od jakiegoś czasu możemy usłyszeć, że decydując się na komplet mebli do pokoju młodzieżowego możemy zyskać naprawdę dużo. Rozwiązanie tego rodzaju to przede wszystkim gwarancja spójności stylistycznej. Za jego wykorzystaniem przemawia jednak również argument cenowy, bo zestaw będzie zawsze tańszy niż jego poszczególne elementy wybierane w oderwaniu od siebie. Jeśli więc jakaś kwestia nadal wymaga poruszenia, dotyczy ona przede wszystkim tego, jakie elementy zestawu powinny wchodzić w jego skład.
Potrzeby rodziców a potrzeby nastolatków
Jeśli komuś wydaje się, że istnieje uniwersalna lista mebli, które powinny wchodzić w skład młodzieżowego zestawu, dobrze jest zweryfikować te przekonanie możliwie jak najszybciej. Nastolatki różnią się między sobą i to, co jednej osobie wydaje się niezbędne do normalnego funkcjonowania, dla innej jest po prostu mało istotnym dodatkiem, bez którego można się obyć bez większych problemów.
Oczywiście, można podjąć próbę narzucenia nastolatkowi konkretnego rozwiązania powołując się na sprawdzone przekonanie, że wraz z wiekiem przychodzi doświadczenie i większa świadomość cudzych potrzeb. Zawsze warto jednak zastanowić się, czy takie podejście ma sens. Pokój nastolatka ma być jego azylem. Może się przecież okazać, że w pewnym momencie będzie jedynym miejscem, w którym młody człowiek będzie się czuł bezpiecznie. Warto zrobić więc wszystko, aby znajdowały się w nim przede wszystkim te meble, które pomagają w realizacji tego celu.
Najważniejsze elementy kompletu mebli do pokoju młodzieżowego
Nie każdy zestaw sprawdzi się tak samo dobrze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zapoznać się z listą mebli, które są najczęściej wybierane przez nastolatków i ich rodziców.
Łóżko i jego znaczenie
Zestawy mebli młodzieżowych można podzielić na kilka grup. Jedną z najpopularniejszych są te, które obejmują także łóżko. Trudno się temu dziwić. To najważniejszy mebel w pokoju młodzieżowym. Warto bronić tej tezy nawet, jeśli nastolatek przekonuje, że śpiąc na materacu będzie czuł się wcale nie gorzej niż na łóżku w jego klasycznym wydaniu. Wybierając łóżko do pokoju nastolatka należy zresztą pamiętać, że nie ma tu miejsca na oszczędności. Nie może być ono zbyt małe, nie powinno też posiadać niskiej klasy materaca nawet, jeśli taka opcja oznacza oszczędności. Oczywiście, nie powinno być mowy o sytuacji, w której nastolatek nie jest zaangażowany w wybór łóżka. To on powinien wskazać choćby to, w jakiej kolorystyce ma być ono utrzymane.
Biurko – idealne nie tylko do nauki
Nawet, jeśli nastolatek robi wszystko, aby nie poświęcać zbyt wiele uwagi nauce, nie można rezygnować z solidnego biurka jako elementu zestawu mebli młodzieżowych. Te jest ważne przede wszystkim ze względów praktycznych. To na nim stoi przecież zwykle komputer, a co za tym idzie, nawet nastolatek, który nie przepada za odrabianiem lekcji, będzie spędzał przy nim wiele godzin. Jeśli zależy nam na tym, aby jego kręgosłup nie cierpiał, a wady postawy nie kładły się cieniem na jego dorosłym życiu, nie ma mowy o rezygnacji z tego mebla. Co więcej, warto stawiać na biurka wysokiej jakości. Jeśli nastolatek będzie myślał o tym meblu jako o ozdobie swojego pokoju, zwiększy się szansa na to, że będzie o nie dbał.
Szafa nie tylko na ubrania
Szafa jest ważnym elementem każdego zestawu nie tylko dlatego, że większość nastolatków lubi wyrażać siebie poprzez to, co ma na sobie. Szafa jest także symbolem autonomii młodego człowieka. Nawet, jeśli w sypialni rodziców lub w garderobie jest wystarczająco wiele miejsca, aby znalazły się tam ubrania nastolatka, nie należy zmuszać go do korzystania ze wspólnej przestrzeni. Co ciekawe, wbrew swojej nazwie szafa w pokoju nastolatka nie służy wyłącznie do przechowywania w niej ubrań. Trafiają do niej także stare zeszyty, zużyty sprzęt i drobne pamiątki. Często okazuje się więc, że jej zakup jest w stanie przyczynić się do tego, że w pokoju nastolatka w końcu zaczyna panować porządek. To mocny argument trafiający do przekonania chyba każdemu rodzicowi.