Łóżka kontynentalne Boxsprings

ilość znalezionych towarów: 9

Najważniejszy mebel w sypialni

Łóżko jest bez wątpienia jednym z najważniejszych mebli w życiu człowieka. Jeśli jest wygodne, zapewnia komfortowy i efektowny sen. Dlatego warto postarać się o jak najlepszą jakość posiadanego łóżka. Szczególnie polecanym modelem jest łóżko kontynentalne.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Jest to rodzaj łóżka tapicerowanego, tyle że o zmienionej konstrukcji. Składa się z dwóch głównych elementów. Spodnim jest dolna skrzynia stojąca na nóżkach, na wierzchu której znajduje się materac nawierzchniowy, który zapewnia odpowiednie podparcie i ułożenie częściom ciała. Podstawa materaca i boki materaca są obszyte tkaniną tapicerską, dzięki czemu stanowi on całość z resztą łóżka kontynentalnego.

Co ważne, ten rodzaj łóżek jest dość wysoki. Materac zazwyczaj znajduje się około 60 centymetrów nad ziemią, co znacznie ułatwia wstawanie osób starszym lub niepełnosprawnym. Konstrukcja łóżek kontynentalnych zapewnia im doskonałą wentylację, co zapobiega rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów. Podstawa łóżka zapewnia swobodny przepływ powietrza, co uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów.

Specjalna konstrukcja łóżek tego rodzaju zapewnia niesamowicie wygodny i komfortowy sen. Nie bez znaczenia się także bardzo korzystne warunki higieniczne, jakie ono zapewnia.

Co ważne, łóżka kontynentalne można podzielić na dwa niezależne, pojedyncze łóżka oraz dowolnie komponować ze sobą ich moduły.

pixel