Alternatywa dla zmęczonych nóg? Postaw na wygodne taborety

2018-08-28
Alternatywa dla zmęczonych nóg? Postaw na wygodne taborety

 


Nie zawsze znajdzie się w niektórych pomieszczeniach miejsce na dodatkowe krzesła. Weźmy na przykład pod lupę kuchnie – dużo się w nich kręci w te i z powrotem, nierzadko są umeblowane tak, aby wykorzystać jak najwięcej przestrzeni. A jednak dużo czasu spędza się tam na stojąco, i czasem warto dać odpocząć nogom. Rozwiązanie? Taborety!

Nowoczesne taborety – coś więcej, niż tylko siedzisko

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak kojarzą się sporej części czytelników taborety. Mieszkanie babci, na ścianach boazeria, na stole cerata i misa z rosołem, a we framugach kurtyny. I w kuchni, przy niskim stole, stoi taboret na czterech prostych nogach. Jest twardy i niewygodny, a w dodatku trochę się chwieje. Właśnie taki obraz masz w głowie? No cóż, przygotuj się na szok, ponieważ nowoczesne wersje tych stołków potrafią zachwycić różnorodnością i elegancją designu.

Są nie tylko wyjątkowo stabilne i stylowe, ale również bardzo komfortowe. Część modeli posiada możliwość tapicerowania, co jest dodatkowym atutem zarówno pod względem estetyki, jak i wygody. Te lekkie i praktyczne meble pozwolą Ci uzupełnić asortyment domowej kuchni i nie tylko. Nie zajmują dużo miejsca, a ponadto często można jest ustawiać jeden na drugim w czasie, kiedy nie są potrzebne. Jeżeli następnym razem stojąc przy kuchence poczujesz ochotę, żeby na chwile usiąść, ale nie możesz odejść od gotującej się zupy, to wiesz już, gdzie szukać rozwiązania problemu.

Taboret do kuchni

Na zdjęciu: Taboret bukowy tapicerowany

Taborety w najróżniejszych wydaniach – nie tylko do kuchni

Prawda jest taka, że może i taborety kojarzą się głównie jako element wyposażenia kuchni, ale wcale nie musisz się ograniczać. Tworzone i oferowane obecnie stołki charakteryzują się wygodą i designem odpowiednim dla salonu czy jadalni. Wystarczy odpowiednio długo poszukać, a na pewno znajdziesz taboret, który spełni Twoje oczekiwania w stu procentach. Olbrzymią popularnością cieszą się zwłaszcza modele inspirowane tymi starymi, wspomnianymi wcześniej babcinymi stołkami – w swojej nowoczesnej, odświeżonej wersji mają jednak więcej elegancji, a solidne wykonanie z wysokiej jakości drewna gwarantuje wytrzymałość.

Większość producentów mebli oddaje do dyspozycji Klientów kilka propozycji taboretów. Z reguły jest to kilka klasycznych wersji uzupełnionych nowoczesnymi akcentami. Do najchętniej wybieranych modeli należą między innymi:

  • wysokie stołki na czterech nogach zamontowanych pod kątem,
  • niskie taborety z tapicerowanymi siedziskami,
  • niskie stołki o kontrastujących barwach.

To oczywiście nie wszystko, ale nie chcemy zepsuć przyjemności odkrywania nowych modeli – jak dziwnie by to nie brzmiało, nowoczesne taborety naprawdę potrafią zaskoczyć – w pozytywny sposób.

Taboret niski tapicerowany do kuchni

Na zdjęciu: Taboret pufa New Style

pixel