Chcesz spotęgować piękno swojego ogrodu? Musisz go odpowiednio oświetlić!

2017-12-24
Posiadasz piękny ogród na który chuchasz i dmuchasz przy każdej okazji? Warto, żebyś pochwalił się swoją ciężką pracą. Nie jest to jednak możliwe, jeśli jego piękno pogrążone jest w ciemnościach! Mamy na to doskonałe rozwiązanie – lampy ogrodowe LED rozjaśnią ogród, dodatkowo potęgując jego piękno. Na to zawsze warto postawić!

Lampa do ogrodu doskonale oświetli teren

Z pewnością nie raz je widziałeś: wystające z ziemi, gustowne i nie rzucające się w oczy lampy, które doskonale rozświetlają całe podwórze, podkreślając to, co najlepsze w ogrodzie. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, które znajduje wielu sympatyków. Kluczowe jest zastosowanie odpowiednich żarówek. Masz w tej kwestii dużą dowolność – możesz postawić na żarówki LED o odpowiedniej mocy lub na żarówki energooszczędne.

Lampy ogrodowe zapewniają bardzo estetyczny wygląd i przepięknie efekty świetlne, które nie tylko oświetlają sam ogród, ale też dodają mu niepowtarzalnego charakteru. Odpowiednio dobrane, pozwolą Ci uniknąć mdłego, rozproszonego światła – wystarczy, że postawisz na takie, których konstrukcja klosza zapobiega niepotrzebnemu i zupełnie zbędnemu świeceniu prosto w niebo. Dobry klosz kieruje światło szeroko na boki i w dół, co daje niesamowity efekt późnym wieczorem.

Lampa ogrodowa
na fotografii: Lampa do ogrodu stojąca 35 cm z daszkiem

Możesz zamontować lampę na zewnętrzną ścianę domu

Kolejnym bardzo popularnym zabiegiem jest umieszczanie specjalnych lamp na bocznej ścianie domu. Takie rozwiązanie również daje piorunujący efekt, zwłaszcza wieczorem, gdy światła oświetlają nie tylko ogród, ale i piękno samego domu. Ważne jednak jest dobranie odpowiedniej jakościowo lampy, która posiada odporną oprawę ceramiczną – ta nie wytapia głowicy lampy i dodatkowo jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jeśli chodzi o kwestię najważniejszą dla wielu osób, czyli sam design lampy, to możliwości masz ogromne. Możesz wpisać się lampami w konkretny styl w którym zaprojektowałeś ogród, np. styl rustykalny, albo postawić na minimalizm, wybierając sprzęt nie rzucający się w oczy. Wszystkie będzie łączyć jedno – fantastyczny efekt, który zachwyci wszystkich Twoich gości, przy okazji zdecydowanie wyróżniając dom spośród monotonnego, osiedlowego krajobrazu. Zdecydowanie warto jest postawić na lampy, które jeszcze bardziej zwiększą piękno samego ogrodu – to da Ci jeszcze więcej motywacji do pracy. Zwłaszcza, jeśli wieczorem usiądziesz na swoim ganku lub tarasie z herbatą w dłoni, podziwiając swoje dzieło.

Klinkiet ogrodowy
na fotografii: Lampa kinkiet zewnętrzny ścienny ogrodowy z daszkiem

pixel