Czy lustro może być kluczowym elementem aranżacji salonu? Udowadniamy, że tak!

2019-11-12
Czy lustro może być kluczowym elementem aranżacji salonu? Udowadniamy, że tak!


Niestety, bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy, jak ciekawym elementem wystroju mieszkania może być lustro. Po odpowiednim wystylizowaniu, ten niepozorny detal może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór całego wnętrza. W jaki sposób? Zapraszamy do lektury. Jesteśmy pewni, że podpowiemy Ci kilka naprawdę ciekawych rozwiązań.

Duże lustro w salonie, dla rozświetlenia całego pomieszczenia

Wiele osób kupując mieszkanie, sugeruje się praktycznym rozkładem pomieszczeń, metrażem, czy ciekawą okolicą. To bardzo ważne wytyczne, jednak niejedyne, jakimi należy się kierować. Kupując mieszanie, należy zwrócić uwagę również na jego położenie względem padającego świata. Ma to szczególny wpływ na oświetlenie pomieszczeń, z których będziemy korzystać. Wnętrza położone od strony północnej są bowiem narażone na niedoświetlenie z zewnątrz. W przypadku pomieszczeń często używanych, jak np. salon, może skutkować to przykrymi konsekwencjami w postaci nie tylko obniżenia temperatury pokoju i wyższych kosztów za sztuczne oświetlenie, ale również samego nastroju domowników. Wszyscy wiemy przecież, jak ogromny wpływ na poprawne funkcjonowanie organizmów ma odpowiedni dostęp do światła.

Dla tych, którzy jednak zdecydowali się na zakup mieszkania od strony północnej, mamy rozwiązanie, dzięki któremu do Waszego mieszkania może dostawać się większa ilość światła. Brzmi tajemniczo? Mowa tu oczywiście o lustrach. Dzięki temu, że odbijają one światło, mogą mieć zbawienny wpływ na atmosferę i jasność pokoi użytkowych. To właśnie umieszczenie lustra w okolicy okna powoduje, że do pomieszczenia wpada większa ilość światła. Jeżeli więc posiadasz mieszkanie od strony północnej, to może być rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Lustro do salonu
Na zdjęciu: Lustro Bona dębowe

Twoje mieszkanie ma mały metraż? Powiększ je za pomocą lustra

Nie każdego stać na zakup mieszkania o dużym metrażu. Jeżeli więc zdecydowałeś się na mieszkanie w kawalerce, to świetnym rozwiązaniem dla Ciebie może być właśnie zakup dużego lustra. Wiele osób mieszkających w pomieszczeniach o małym metrażu skarży się na poczucie ciasnoty i przytłoczenia czterema ścianami. W mieszkaniach o powierzchni do 20m kwadratowych zadbanie o poczucie przestrzeni jest szczególnie ważne. Dlatego warto zastanowić się nad umieszczeniem lustra na jednej ze ścian, np. nad sofą w salonie. Pozwoli to na optyczne powiększenie pomieszczenia, a co za tym idzie – podniesienie komfortu domowników. Jeżeli jednak nie chcesz zdecydować się na lustro wiszące, wersja stojąca może być również dobrym rozwiązaniem. Inną opcją może być powieszenie lustra na drzwiach od szafy. To niesie ze sobą dodatkową zaletę: pozwoli Ci na łatwiejsze zarządzanie posiadaną garderobą i szybsze przyszykowanie się do wyjścia z domu.

Lustro może być też świetną ozdobą mieszkania, samą w sobie. Nie musi pełnić żadnej z wyżej wymienionych ról. Powieszone w salonie czy w przedpokoju na ścianie, w obecności obrazu lub rodzinnych zdjęć, może tworzyć z nimi spójną aranżacyjną całość, która idealnie ociepli pomieszczenie. Zamiast więc inwestować w różnego rodzaju „wypełniacze ścian”, warto zastanowić się nad takim, praktycznym rozwiązaniem. W naszym przypadku sprawdziło się doskonale.

Lustro do sypialni

Na zdjęciu: Lustro do sypialni Penelopa

Polecane
pixel