Czym sugerować się przy kupnie sofy wypoczynkowej? Dobrze przemyśl aranżację wnętrza

2020-01-26
Czym sugerować się przy kupnie sofy wypoczynkowej? Dobrze przemyśl aranżację wnętrzaNa wybór odpowiedniej sofy wypoczynkowej ma wpływ wiele czynników, dlatego jej zakup powinien być dobrze przemyślany. Często stanowi ona przecież najważniejszy mebel w aranżacji salonu. Jak wybrać model, który sprosta wszystkim oczekiwaniom? Czym się sugerować i na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Zapraszamy do artykułu!

Sofa wypoczynkowa a metraż mieszkania

Wybierając odpowiednią sofę wypoczynkową, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na to, ile funkcji powinna ona pełnić. W mieszkaniach o mniejszych metrażach, gdzie często nie ma miejsca na wygospodarowanie osobnej sypialni, dobrze sprawdzą się sofy rozkładane. Pełnią one wtedy funkcję łóżka. Tego typu model powinien Cię zainteresować, jeżeli często zdarza Ci się przyjmować gości, którzy zostają na noc. Pamiętaj jednak, że sofy wypoczynkowe, które się nie rozkładają, odbierane są wizualnie jako meble o lżejszej konstrukcji. Dobrze więc sprawdzą się w dużych salonach, często w obecności foteli i puf. W takim wypadku warto pomyśleć nad zakupem zestawu wypoczynkowego, który od razu stanowi główną część aranżacji salonu.

Jeżeli posiadasz mieszkanie z dużym metrażem i możesz sobie na to pozwolić, pomyśl nad zakupem sofy wypoczynkowej nierozkładanej. Producenci oferują dzisiaj modele, które doskonale pasują do wielu stylów aranżacyjnych. Dobrym rozwiązaniem są modele w kolorze szarym, które dzięki uniwersalnemu projektowi wpiszą się doskonale we wnętrze skandynawskie, glamour czy minimalistyczne. Jeżeli lubisz często zmieniać dodatki i kolory w mieszkaniu, szara, uniwersalna sofa może stanowić dobrą bazę do eksperymentów z kolorowymi dodatkami i akcesoriami. Białe ściany i szara sofa? Do tego zestawu będą pasowały dodatki w każdym kolorze.

Sofa wygodna
Na zdjęciu: Sofa Hella nierozkladana

Wnętrze od strony północnej? Postaw na odpowiednie kolory

Urządzenie mieszkania położonego od strony północnej jest nie lada wyzwaniem. Te narażone jest na ciągłe niedoświetlenie i tworzącą się przez to ponurą atmosferę. Jeżeli Twój salon skierowany jest właśnie w tym kierunku, sytuację można uratować odpowiednim doborem kolorów.

Należy się przede wszystkim kierować kilkoma zasadami, które ostatecznie pozwolą Ci cieszyć się ciepłą aranżacją wnętrza:

  • postaw na ciepłe kolory (żółty, pomarańczowy, ciepłe odcienie zieleni),
  • nie bój się nasyconego koloru na ścianie, to pozwoli Ci rozświetlić wnętrze,
  • odpowiednio dobrane dodatki to podstawa dobrej aranżacji.

W salonie położonym od strony północnej doskonale może sprawdzić się styl orientalny. Charakteryzuje się on dodatkami w nasyconych kolorach, dlatego mimo braku odpowiedniego oświetlenia z zewnątrz, mieszkania orientalne odbierane są jako pełne energii i świeżości. Przykład? Jedna ze ścian pomalowana na słoneczny żółty kolor, do tego zielona sofa wypoczynkowa w kolorze oliwkowym i ciepłe, pomarańczowe poduszki. Przy takim projekcie doskonale odnajdą się wszyscy fani stylu urban jungle, ponieważ duża ilość roślin stanowić będzie najlepsze uzupełnienie aranżacji.

Sofa do salonu
Na zdjęciu: Sofa nierozkladana Caromen 2-osobowa

 

pixel