Dlaczego warto postawić na stół rozkładany? Dziś o tym opowiemy!

2021-08-06
Dlaczego warto postawić na stół rozkładany? Dziś o tym opowiemy!

Mówi się, że stół to serce każdego domu. Trudno się z tym nie zgodzić – to przecież przy nim zbierają się całe rodziny i to nie tylko z okazji różnego rodzaju świąt. Warto więc zadbać o odpowiedni, funkcjonalny mebel, który pomieści wszystkich gości. Problemem jest jednak bardzo często brak wolnego miejsca w domu. Ale i tutaj mamy swoje sposoby! Dziś opowiemy Ci o stołach rozkładanych. Jakie posiadają zalety? Na jakie modele najlepiej postawić? Udanej lektury!

Stoły rozkładane to przede wszystkim funkcjonalność

Oczywiście dla wielu osób najwygodniejszym rozwiązaniem jest duży, rodzinny stół, zawsze nakryty czystym i świeżym obrusem. Niestety w większości naszych mieszkań, ze względy na niewystarczający metraż, nie ma takiej możliwości. Jednak nic straconego – zwłaszcza że na rynku masz do dyspozycji coraz bardziej pomysłowe stoły rozkładane. Nowoczesne propozycje w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed lat. Wszyscy mamy w pamięci tamte stoły: ciężkie, masywne, z tendencją do zacinania się mechanizmu rozkładania… Przygotowanie ich na przybycie gości kosztowało sporo nerwów, czasu i często nawet kontuzji!

Zastanawiając się, na jaki stół rozkładany postawić, koniecznie weź pod uwagę właśnie lekkość działania. Tutaj sprawdza się złota zasada: im prostszy mechanizm, tym lepiej. Bez trudu jednak powinieneś znaleźć modele, które rozkładają się bardzo cicho, płynnie i po prostu lekko. Wiele propozycji mogą rozłożyć nawet dzieci – wyobrażasz sobie taką sytuację jeszcze kilkanaście lat temu w przypadku archaicznych, topornych stołów rodem z poprzedniej epoki? Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest uniwersalność. Stoły rozkładane z powodzeniem sprawdzą się w jadalni, ale także w stylowym salonie. Zwłaszcza że eksperci od aranżacji wnętrz coraz chętniej sięgają właśnie po to wygodne rozwiązanie!

Stół rozkładany

Na zdjęciu: Stół rozkładany fornir dębowy Bastian 131

Praktyczność jest, ale co z estetyką?

O funkcjonalności stołów rozkładanych przekonali się już wszyscy. Jednak wciąż wiele osób myśli o tego typu rozwiązaniach w sposób stereotypowy, utożsamiając praktyczność z brakiem estetycznego polotu. A to przecież błąd! Możesz jak najbardziej liczyć na stoły, które z jednej strony wyróżnią się wygodą i robiącą wrażenie funkcjonalnością, a jednocześnie będą się pięknie prezentować w Twoim salonie, czy jadalni. Zwłaszcza że dziś masz do dyspozycji niezliczoną ilość możliwości! Producenci wręcz prześcigają się w pomysłach, co owocuje naprawdę różnorodnymi propozycjami, wpisującymi się w zaskakujące style aranżacyjne.

Stoły rozkładane są coraz chętniej wybierane przez osoby zawodowo zajmujące się aranżacją wnętrz. Dlaczego? Ponieważ dają fantastyczne możliwości! Dzięki funkcji rozkładania tego typu stoły zmieniają swój kształt: kwadratowe stają się prostokątne, zaś okrągłe zmieniają się w owalne. To więc doskonały sposób na nieco zabawy przestrzenią, w zależności od twoich potrzeb, nastroju, czy ogólnej aranżacji wnętrza. Pozwól sobie na nieco więcej możliwości, bo naprawdę warto!

Stół rozkładany

Na zdjęciu: Stół rozkładany Olek do salonu sosnoma biały

pixel