Dodatki aranżacyjne i pomysłowe meble. Jak nadać pomieszczeniu charakteru?

2017-09-13
Dodatki aranżacyjne i pomysłowe meble. Jak nadać pomieszczeniu charakteru?Co do tego, że każdy domownik pragnie otaczać się pięknymi i estetycznymi rzeczami, nie ma najmniejszych wątpliwości. Funkcjonalne toaletki, zegary, lustra, poduszki i inne dodatki – to wszystko tworzy charakter wnętrz. Co zrobić, by nie było przesadzone i zagracone? Już radzimy!

Umiar jest najważniejszy, nie przesadzaj ze zdobieniami

Wiele osób wciąż traktuje urządzanie wnętrz jako przykry obowiązek i właśnie w ten sposób powstają pomieszczenia, w których przebywanie nie przynosi nic dobrego. Nadmiar szpargałów nie służy odpoczynkowi, a wieczny chaos z czasem może przytłoczyć. Dlatego właśnie spora część domowników decyduje się na minimalistyczne wnętrza, w których dominują małe, lecz wyraziste przedmioty, czy dodatki.

Pufy, czyli skromny dodatek do każdego pomieszczenia

Pufy to wciąż niedocenione meble, na które decydują się osoby znające ich wielofunkcyjność. Ten mały mebel to nie tylko wygodne siedzisko, ale także forma schowka np. na gazety, książki czy podręczne przedmioty. Do wyboru są pufy niskie, które także pełnią funkcję podnóżka, jak i wysokie, które dobrze sprawdzają się podczas zasiadania do ławy. Szerokie i niskie pufy często można spotkać w sypialniach, gdzie często same w sobie stanowią ozdobę pomieszczenia.

Pufa do salonu Calabrini

Na fotografii: Pufa Calabrini

Półki, półeczki - sprytne przechowywanie

Całkiem sporym uznaniem cieszą się półki, które można zawiesić według własnego uznania i stworzyć ciekawą aranżację. Domowa biblioteczka na ścianie? Czemu nie! W tym przypadku nie ma ograniczeń, pamiętaj jednak, by półki wieszać na odpowiedniej wysokości w ten sposób, by nie były zagrożeniem dla domowników.

Inne dodatki, które zadbają o charakter pomieszczenia

Wśród przedmiotów, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu znajdują się:

• poduszki – oparciowe, dekoracyjne, do spania i odpoczywania, nie odkształcające się, wygodne i w wielu wariantach kolorystycznych – takie powinny być idealne poduszki, w wielu miejscach znajdziesz także takie, które są odpowiedzialne za Twój dobry sen: utrzymują odcinek szyjny w prawidłowej pozycji, zapewniają relaks mięśni,

• zegar – szczęśliwi czasu nie liczą, ale spóźniać się też nie wypada, stylowy zegar w salonie potrafi zdziałać cuda i nadać aranżacji nowego wyglądu, decydując się na zegar stojący pamiętaj o bezpiecznej lokalizacji,

• wieszaki na ubrania – w korytarzu to totalny „must have”, odkładanie kurtek na krzesło zastąp wieszaniem w odpowiednim miejscu, pomoże to ogarnąć przestrzeń i zapanować nad bałaganem,

• lustra – jedno sporych rozmiarów lustro w pomieszczeniu i od razu wnętrze wydaje się być większe, tę zwykłą iluzję optyczną często wykorzystuje się w małych mieszkaniach, by uzyskać efekt powiększenia metrażu.

Lustro białe Galia

Na zdjęciu: Lustro Galia styl prowansalski

pixel