Domowy barek. Jak wkomponować w przestrzeń ten niemal zapomniany mebel?

2019-07-19
Domowy barek. Jak wkomponować w przestrzeń ten niemal zapomniany mebel?


Barki jeszcze kilkanaście lat temu były stałym elementem wyposażenia polskich mieszkań. Na jakiś czas dekoratorzy wnętrz z nich zrezygnowali, ale w ostatnim czasie możemy zaobserwować tryumfalny powrót barków na salony. Jak pomysłowo wkomponować ten mebel i jakie są jego praktyczne zalety? Odpowiedź w naszym kolejny artykule!

Domowy barek to postawienie na oryginalność

Nie lubisz nudy i sztampowości w projektowaniu wystroju wnętrza? My też nie, dlatego bardzo lubimy niecodzienne rozwiązania aranżacyjne. Do tych bez wątpienia należą domowe barki, których współczesne wersje nie przypominają drewnianych molochów, które tak dobrze znamy z okresu PRL-u oraz mody z nim związanej. Dziś te meble cechują się naprawdę dużą dekoracyjnością, która idzie oczywiście w parze z odpowiedzią na wszystkie modowe trendy wnętrzarskie. Znajdziesz zatem na rynku barki wykonane w zgodzie z minimalistyczną zabudową skandynawską, boho, tradycyjne, bogato zdobione, jak i bardzo nowoczesne propozycje, które przykuwają oko i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jak to mówią: od koloru, do wyboru!

Co ciekawe, projektanci dzielą barki na te przeznaczone do kuchni, salonu, jak i sypialni. Zaskoczony? Cóż, dzisiejszy rynek jest naprawdę spory, dlatego każdy znajdzie w nim to, czego szuka. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić nieco miejsca w kuchni – już wiesz, na co postawić. A może chcesz wyeksponować w swoim salonie bogato zdobioną zastawę kuchenną? Przeszklony barek tutaj również się sprawdzi. W tej kwestii nic Cię nie ogranicza. Brak ograniczeń jest zresztą naszą najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o aranżację wnętrz!

barek do salonu
Na fotografii: BAREK Z KOMODĄ JOHN 3 DO SALONU DĄB LEFKAS Z CZARNY

Wolisz nowoczesność, czy klasykę?

Klasyczne barki to meble o bardzo charakterystycznej, wyrafinowanej formie. Zastosowane w nich drewno i jego odcienie, podkreślają elegancję oraz szykowność, dlatego doskonale odnajdują się we wnętrzach, które nie stawiają na nowoczesność. Nie oznacza to jednak, że fani ekstrawagancji zostali zapomniani – na rynku znajdziesz także nowoczesne propozycje barków, które w niczym nie przypominają swoich poprzedników. Tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Zwłaszcza że w zależności od wybranego materiału, z którego zostały wykonane barki, oraz ich zakończenia, możesz zaaranżować przestrzeń równie łatwo w stylu retro, jak mi glamour. Nie ważne, czy posiadasz wnętrze o mniejszym, czy większym metrażu – mnogość dostępnych propozycji działa na Twoją korzyść.

Oczywiście podkreślając estetyczne zalety barków, nie można pominąć najważniejszego – ich praktycznej funkcji. Zastanów się więc, do czego przeznaczysz ten mebel. Chcesz zyskać szykowny schowek na alkohol? A może miejsce, w którym będziesz mógł wyeksponować ozdoby lub bogatą zastawę? A jeśli alkohol, to czy chcesz w środku pomieścić także kieliszki oraz podstawowe akcesoria barowe? Gdy odpowiesz sobie na te pytania, z łatwością wybierzesz mebel, który pomoże Ci stworzyć dom z Twoich marzeń. Możesz być pewny, że dzięki szykownemu barkowi zaskoczysz swoją rodzinę i znajomych na każdym przyjęciu, podkreślając swój dobry gust i wyczucie smaku. To zawsze jest w cenie.

Barek do pokoju
Na fotografii: BAREK TOPAZ 21

pixel