Fotel do małego salonu. Jak nie przytłoczyć nim wnętrza?

2023-04-28
Fotel do małego salonu. Jak nie przytłoczyć nim wnętrza?

Fotele w naszych domach pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i wypoczynkową. Jednocześnie wyróżniają się ogromną wygodą – są wręcz idealne na chwilę odpoczynku przy kawie, czy lekturę dobrej książki. Jednak jeśli posiadasz mniejszy metraż, możesz łatwo „przytłoczyć” wnętrze masywnym fotelem. Jak wybrać najlepszy model? O czym pamiętać i na co zwrócić uwagę? Sprawdź nasz krótki poradnik!

Dlaczego boimy się foteli w salonie?

Cóż, coraz więcej osób świadomie rezygnuje z fotela właśnie z obawy o brak wolnego miejsca. Większą uwagę przykładamy do wyboru idealnej sofy, czy narożnika. A to przecież spory błąd przez który nie wykorzystujemy pełnego potencjału wnętrza naszego mieszkania! Pamiętaj, że nawet mały fotel do salonu sprawi, że każda chwila poświęcona na odpoczynek, będzie o wiele przyjemniejsza. Do tego wnętrze nabierze jeszcze więcej charakteru i stylu. Zwłaszcza że dziś możesz liczyć na naprawdę dobrze przemyślane fotele. Skończyły się czasy masywnych, niepraktycznych modeli, które faktycznie zajmowały pół salonu!

Właśnie dlatego, ze względu na niewielkie gabaryty, taki mebel możemy umieścić w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. A wybór masz naprawdę spory, zaczynając od kształtów, kolorów, aż po konkretny styl aranżacyjny. Pamiętaj, że jeśli sam salon jest niewielki, to fotel powinien być proporcjonalnych rozmiarów. Przykładowo: w mniejszym salonie doskonale sprawdzi się fotel bez podłokietników. Dzięki temu detalowi fotel optycznie nie przytłoczy wnętrza, a jednocześnie będzie pełnił doskonałą funkcję ozdobną. Nie można również zapominać o wygodzie – wypoczynek w takim fotelu to absolutna bajka!

Stylowy fotel do salonu

Jak dobrać fotel w odpowiednim stylu?

Jak dobrać odpowiedni kolor fotela? W małych pomieszczeniach na pewno sprawdzą się fotele o jasnych obiciach. Jednak możesz również przełamać monotonną przestrzeń, wybierając fotel we wzory, czy w nieco bardziej jaskrawym kolorze. Wiele zależy od tego, w jakim stylu urządziłeś samo mieszkanie. Postawiłeś na nowoczesne meble i kolory? A może wolisz bardziej klasyczne propozycje? Wszystko to powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze fotela! Nadrzędna zasada aranżacji wnętrz mówi, że najważniejsze jest takie dobranie poszczególnych elementów, aby się ze sobą nie gryzły.

Na koniec warto dodać, że w mniejszych wnętrzach o przytulnym charakterze, świetnie zagrają fotele na nóżkach. Tego typu propozycje naturalnie wydają nam się lżejsze, dlatego nie przytłaczają wnętrza. Do tego są bardzo praktyczne – pozwalają nam na dokładne odkurzenie całej podłogi bez przesuwania ciężkiego fotela. Naszym zdaniem to strzał w dziesiątkę, który z pewnością zda egzamin również u Ciebie! Zwłaszcza że dziś do wyboru masz naprawdę duży zakres propozycji. Kolejni producenci dosłownie prześcigają się w coraz bardziej pomysłowych propozycjach – oczywiście z ogromną korzyścią dla użytkownika. Nie czekaj dłużej i jeszcze dzisiaj rzuć okiem na tego typu fotele. Może to brakujący element wyposażenia Twojego salonu? Przekonaj się sam!

Wygodny fotel do salonu
pixel