Garderoba. Zbędny luksus, czy maksymalna praktyczność?

2019-09-01
Obecnie w coraz większej ilości domów jednorodzinnych wydziela się specjalne pomieszczenie, które ma pełnić funkcję garderoby. To tam trzymane są wszystkie ubrania, płaszcze, buty, torebki, czy koszule. Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na wydzielenie dodatkowej przestrzeni. Dla innych jest to z kolei zbyt duża ekstrawagancja. Rozwiązaniem mogą być meble, które łączą w sobie praktyczność i pojemność szafy z nowoczesnym wyglądem i designem.

Wykorzystaj wolną przestrzeń

Jeśli masz w swoim domu wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby móc zagospodarować jedno pomieszczenie wyłącznie dla ubrań, to sprawa jest naprawdę prosta. Dzięki temu będziesz mógł szybko i wygodnie wybrać najlepszy strój, zwłaszcza że miejsca na trzymanie dużej ilości ubrań będzie naprawdę sporo. To ogromne ułatwienie zwłaszcza dla pań, których garderoba jest nieco bardziej złożona: tam sukienka, tu bluzka, buty, torebki, a wszystko to ma przecież swoje wymagania, co do bezpiecznego przechowywania. Nasza rada: miej w garderobie miejsce na zawsze rozłożoną deskę do prasowania. Dzięki temu chętniej (bo szybciej) uprasujesz rano koszulę, czy wyjątkowo gniotliwą bluzkę. To urozmaici Twoje codzienne stylizacje, możesz nam wierzyć – znamy to z własnego doświadczenia.

Możemy Ci jeszcze podpowiedzieć, że w przypadku konkretnego pomieszczenia na ubrania musisz zadbać o odpowiednio dobrą wentylację. O tym akurat bardzo dużo osób zapomina (zwłaszcza jeśli projektując dom, początkowo nie zakładali specjalnej przestrzeni garderobianej). Najlepiej podłączyć pomieszczenie do pionu wentylacyjnego. Można również zadbać o dwa otwory wentylacyjne, na dole i na górze pomieszczenia. Również nieduży grzejnik lub mata grzewcza sprawdzą się doskonale. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób unikniesz grzyba, czy zbierającej się pleśni. Dla wielu ubrań wilgoć może skończyć się niestety wyrzuceniem.

Garderoba w kolorze BETON
Na zdjęciu: Garderoba wieszak do przedpokoju z lustrem Beton

Brak miejsca nie jest przeszkodą!

Jeśli nie masz na tyle miejsca, aby wyodrębnić specjalne pomieszczenie na ubrania, absolutnie się nie załamuj! Możesz postawić na specjalne garderobiane meble, które dzięki specyficznej konstrukcji odnajdą się w sypialni, gabinecie, czy korytarzu, oszczędzając maksymalnie dużo miejsca w mieszkaniu. Oczywiście oprócz praktyczności musisz zwrócić także uwagę na design – obecnie wybór jest przeogromny, a kolejni producenci prześcigają się w meblach wykonanych w przeróżnych stylach – boho, minimalistycznym, czy industrialnym. Możesz więc być pewny, że znajdziesz odpowiednią garderobę dopasowaną do wymarzonej stylistyki. Nie ma tu znaczenia, czy dysponujesz przestronnym, jednorodzinnym domkiem, czy niedużym mieszkaniem w bloku. Dziś mnogość propozycji pozwala każdemu na stworzenie domu swoich marzeń.

Główną zaletą takiej garderoby jest fakt, że mebel ten możesz dostosować nawet do niewielkiej przestrzeni w przedpokoju, np. w mieszkaniu. Najlepiej oczywiście wykorzystać naturalną wnękę w ścianie tak, aby zyskać maksymalnie dużo miejsca. Ale nawet bez tego garderoba pozwoli Ci zaoszczędzić dużo wolnej przestrzeni. Wszystko dlatego, że tego typu meble projektowane są w taki sposób, aby dać maksymalną pakowność i funkcjonalność, przy najmniejszej ilości zajętego miejsca. To o wiele bardziej estetyczne niż wieszanie wszystkich ubrań, kurtek, czy płaszczy na wieszakach w przedpokoju. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wszystkich grubszych ubrań przybywa.

Garderoba z frontami połysk
Na zdjęciu: Garderoba nowoczesna do przedpokoju popiel z frontem polysk

pixel