Jak czyścić meble? Mamy na to swoje sposoby

2021-12-03

Bez wątpienia – meble to wizytówka każdego domu. Z pewnością wybierając je, dołożyłeś wszelkich starań, aby prezentowały się we wnętrzu jak najlepiej. Jednak źle konserwowane meble mogą szybko stracić swój blask i piękno. Jak czyścić meble? Jak o nie dbać? Dziś opowiemy o tym w naszym kolejnym artykule. Koniecznie sprawdź nasze sposoby. Z pewnością Ci się przydadzą!

Jak czyścić i dbać o meble drewniane?

Drewniane meble cenione są m.in. za swoją trwałość, potrafią się bowiem dobrze prezentować przez dziesięciolecia. Kluczowe jest jednak to, aby odpowiednio o nie zadbać i je konserwować. Jeśli odpowiednio nie zabezpieczysz ich przed wilgocią, czy kurzem, to po kilku latach mogą stracić swoje piękno. Uważaj również, co na nich stawiasz – rozgrzany garnek, czy ostre przedmioty mogą uszkodzić powierzchnię mebla. Tutaj istotna jest delikatność. Zamiast ostrych gąbek, czy innych przedmiotów, które mogłyby zarysować powierzchnię, wybierz miękkie ściereczki. Najlepiej będzie przecierać powierzchnię na sucho, jednak w razie takiej potrzeby pamiętaj, aby ściereczka była tylko lekko wilgotna.

Czyszcząc meble pamiętaj, aby dobierać do nich odpowiednie środki. Wiele osób popełnia ten błąd, że często w pośpiechu używa do czyszczenia syntetycznych detergentów. Pamiętaj, że płyn do naczyń, czy płyn do mycia szyb to nie jest dobry wybór w przypadku mebli – nawet jeśli w internecie można znaleźć „pro tipy”, jak doczyścić uciążliwe plamy np. płynem do naczyń. To nigdy nie jest dobry pomysł, ponieważ tego typu środki ścierają powłokę ochronną mebli, a to prosta droga do tego, aby się szybko zniszczyły.

Do drewna

O czym powinieneś pamiętać, czyszcząc meble?

Czyszczenie mebli, czy drewnianych powierzchni (np. blatów), wymaga od nas odrobinę pracy. Pamiętaj, aby zawsze wycierać mokre plamy od razu – najlepiej za pomocą odpowiedniej ściereczki lub papieru. Staraj się robić to w taki sposób, aby nie rozcierać cieczy, szczególnie jeśli nie jest to zwykła woda. Warto również pamiętać, aby wszelkiego rodzaju zabrudzenia usuwać od razu, a nie wtedy, gdy zaschną. Nie czekaj z tym również do sprzątania całego domu. Zrób to od ręki, a Twoje meble z pewnością Ci za to podziękują. Warto także nabyć odpowiednie środki do czyszczenia, odświeżania i renowacji powierzchni mebli.

pixel