Jak dobrać odpowiednie lustro do domu? Już podpowiadamy

2019-05-15
Jak dobrać odpowiednie lustro do domu? Już podpowiadamy

 

Lustro to jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia w naszych domach. Oprócz swojego praktycznego zastosowania ma także czysto estetyczne – może stać się ozdobą mieszkania, dodając mu odpowiedniego nastroju. Szukasz odpowiedniej propozycji do swojego mieszkania? Już podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Przyjrzyj się pomieszczeniu, w którym ma zawisnąć lustro

Przede wszystkim, dobierając lustro do swojego domu, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie je umieścisz. To ma być lustro do salonu, łazienki, sypialni? Pamiętaj, aby przyjrzeć się tej przestrzeni bardzo uważnie. Możesz nawet dokonać pomiarów, próbując sobie wyobrazić, jak lustro wpłynie na otoczenie. Dlaczego? Bo dzięki niemu całość zyska zupełnie nową perspektywę i oświetlenie.

W głównej mierze o parametrach lustra zadecyduje jego wielkość. Odpowiednio dobrana (pamiętaj, aby nie przytłoczyć wnętrza zbyt dużymi ramami lustra!) może fantastycznie powiększyć małe pomieszczenie, wpływając pozytywnie na jego oświetlenie. Do tego dzięki takiemu zabiegowi optycznie dodasz głębi, wpływając na odpowiednie samopoczucie pozostałych domowników.

Lustro białe Modena

Na zdjęciu: LUSTRO MODENA 20 DO SALONU DUŻE

Dekoratorskie sztuczki, które możesz wykorzystać

Jedną z najciekawszych sztuczek dekoratorów, którzy chętnie sięgają po podobne rozwiązania, jest umieszczenie lustra naprzeciwko głównego okna. W ten sposób tafla szkła będzie odbijać naturalne światło, a Ty zdziwisz się, jak jasne może być wnętrze Twojego mieszkania! Inną sztuczką jest umieszczenie lustra tak, aby odbijało promienie słoneczne w kierunku ciemniejszych zakątków. Istotne jest tylko to, aby zwrócić uwagę, co odbija się w tafli – obraz nie powinien zbyt przytłaczać harmonijnej aranżacji.

Obecnie na rynku dostępne są lustra w niemal każdym stylu i kształcie. Zależy Ci na bardziej fantazjowym wzorze? Jak najbardziej możesz sobie na taki pozwolić. Pamiętaj jednak, aby rama bądź zdobienia, nawiązywały swoim stylem do wystroju pomieszczenia. Dzięki temu wszystko nabierze klasy, elegancji i będzie, najprościej w świecie mówiąc, o wiele przytulniejsze. A taki efekt chce uzyskać każdy z nas, prawda? Sam widzisz, że odpowiednio dobrane lustro potrafi zdziałać prawdziwe cuda!

Lustro do sypialni

Na zdjęciu: LUSTRO FINEZJA DO SYPIALNI LUB SALONU

pixel