Jak nadać wnętrzu więcej charakteru? Aranżacje z czernią w roli głównej

2020-10-30
Jak nadać wnętrzu więcej charakteru? Aranżacje z czernią w roli głównej

Czerń postrzegana jest jako kolor elegancki i szykowny, nie ma więc co się dziwić, że doskonale sprawdza się również w aranżacji wnętrz. Należy z niej jednak korzystać ostrożnie, ponieważ użyta w nadmiarze, może przytłoczyć pomieszczenie i samych domowników. W przypadku jakich mebli ten kolor sprawdzi się najlepiej i kiedy warto na niego postawić? Zapraszamy do artykułu!

Meblościanka do salonu z czarnymi frontami na przełamanie wnętrzarskiej nudy

Nie ulega wątpliwości, że z czerni należy korzystać rozważnie. Najważniejsze przy aranżowaniu wnętrza jest umiejętne rozplanowanie kolorów, np. w proporcjach 70-20-10. Ciemne barwy wyglądają najkorzystniej w zestawieniu z jasnymi, które podkreślają ich szlachetność i głębię. Przykładem może być tutaj klasyczny zestaw biel (70%), czerń (20%) oraz drewno (10%). Decydując się na zachowanie takiej proporcji, możesz być pewien, że Twój salon nabierze eleganckiego charakteru, a wszyscy domownicy będą w nim czuć się komfortowo i przytulnie.

Ważna jest również faktura mebli. Decydując się na czarny kolor, warto wykorzystać jego potencjał, który najlepiej widać przy połyskujących frontach. Te mogą dodatkowo odbijać światło, dzięki czemu pomieszczenie optycznie się powiększy, mimo zastosowania ciemnych barw. Przykładowo, biała meblościanka z czarnymi frontami może stanowić główną ozdobę Twojego salonu. Czerń doskonale odnajduje się w propozycjach nowoczesnych wnętrz. Chętnie sięgają po nią wielbiciele minimalizmu, stylu glamour oraz eklektyzmu. Jeżeli obawiasz się jednak postawić na meble w tym odcieniu, możesz zdecydować się na dodatki i akcesoria. To one w głównej mierze decydują o charakterze wnętrza i jego ostatecznym efekcie wizualnym.

Nowoczesna meblościanka

Na zdjęciu: Mebloscianka nowoczesna do salonu biala fronty czarny polysk

Czarne meble do salonu? Tak, pod jednym warunkiem

Jeżeli marzysz o tym, aby Twój salon zdobiły nowoczesne, czarne meble, powinieneś pamiętać o kilku zasadach wnętrzarskich. Najważniejszą z nich jest dobre oświetlenie – bez niego cała aranżacja będzie wyglądała na przygaszoną i przytłaczającą. Mowa tu zarówno o oświetleniu sztucznym, jak i naturalnym. Jeżeli chcesz wyciągnąć z czarnych mebli cały ich potencjał, pamiętaj o tym, że:

  • pomieszczenie, w którym planujesz aranżację, powinno posiadać duże okno – dzięki temu czerń nie „wchłonie” wpadającego światła,
  • ciemne meble najlepiej prezentują się w pokojach położonych od strony południowej,
  • dobierz zasłony z delikatnego, jasnego materiału – dzięki temu pokój nabierze lekkiego charakteru,
  • pamiętaj o dobrym doświetleniu salonu – najlepiej sprawdzi się tutaj kilka źródeł światła,
  • czarne meble najlepiej prezentują się na jasnym, np. białym tle.

A Ty masz w swoim domu meble w kolorze czerni? Koniecznie daj nam znać, czy zdecydowałbyś się na aranżację z użyciem tego eleganckiego koloru!

Meblościanka fronty czarny połysk

Na zdjęciu: Mebloscianka nowoczesna do salonu czarny połysk

pixel