Jak ożywić stonowaną aranżację salonu? Nie bój się postawić na krzesła w odważnych kolorach

2020-06-09
Jak ożywić stonowaną aranżację salonu? Nie bój się postawić na krzesła w odważnych kolorachKrzesła są nieodłącznym elementem każdego wnętrza. Planując aranżację salonu lub jadalni, nie sposób pominąć ich obecność. Są to jednak meble, z którymi śmiało można poeksperymentować. Dekoratorzy wnętrz przeprowadzają coraz więcej metamorfoz mieszkań właśnie ze stylowymi krzesłami w roli głównej. Dobrze dobrane modele potrafią ożywić wnętrze, nadając mu wyjątkowego charakteru. Przy tym oczywiście pozostają wygodne i funkcjonalne. Czym się sugerować przy wyborze? Zapraszamy do artykułu!

Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz krzesła do salonu?

Dobre dobranie krzeseł do salonu lub jadalni nie jest łatwe. Oprócz walorów estetycznych powinieneś najpierw zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejsza jest ilość. Zadaj sobie pytanie, ile krzeseł potrzebujesz w swoim salonie. Jeżeli stół, który posiadasz, jest rozkładany, to powinieneś wziąć pod uwagę zakup kilku nadmiarowych sztuk, które będziesz dostawiać podczas przyjęć lub imprez rodzinnych – to zawsze lepsze rozwiązanie, niż dawanie gościom prowizorycznych siedzisk, taboretów i puf, prawda?

Kolejną ważną kwestią, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę przed zakupem, są wymiary krzeseł. Przymierzając się do wymarzonego modelu sprawdź, czy:

  • krzesła są wystarczająco wąskie, abyś zmieścił przy stole odpowiednią ilość sztuk,
  • wysokość siedziska nie jest zbyt niska lub wysoka względem blatu stołu,
  • siedzisko znajduje się w granicach 45-50cm od podłogi,
  • możesz swobodnie oprzeć plecy o oparcie, • podłokietniki wsuwają się pod blat stołu po przysunięciu krzesła.

Jeżeli zamawiasz krzesła ze sklepu internetowego, koniecznie sprawdź wszystkie wymiary podane przez producenta. Dzięki temu Twoje krzesła będą nie tylko estetyczne i stylowe, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.


Na zdjęciu: Krzeslo GRACE

Jakie krzesła do salonu ożywią aranżację wnętrza?

Coraz więcej osób aranżuje pokój dzienny w jasnych kolorach (dominują biel i szarość oraz ich odcienie). Takie połączenie jest charakterystyczne m.in. dla stylu skandynawskiego. Jeżeli chcesz wprowadzić do pomieszczenia nieco energetyzujących kolorów, postaw właśnie na dobór odpowiednich krzeseł i dodatków. Dekoratorzy często dobierają krzesła w taki sposób, aby te wyróżniały się kolorem na tle wnętrza. Dlatego coraz częściej w sklepach możemy spotkać modele tapicerowane m.in. na żółto, zielono, niebiesko i różowo. Nie bój się odważnych kolorów. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy koła barw. Z jego pomocą łatwo sprawdzisz, jak efektownie dobierać do siebie dane kolory.

Pamiętaj, że we wnętrzu można poeksperymentować. Ciekawym pomysłem na aranżację jadalni jest wyposażenie stołu w krzesła, które różnią się między sobą. To odważna propozycja, która świetnie sprawdza się w dużych i jasnych pomieszczeniach. Chcesz wprowadzić do pomieszczenia ciepłą i przytulną atmosferę? Postaw na krzesła tego samego modelu, ale każde w innym kolorze (świetnie sprawdzają się tutaj odcienie pastelowe). Jeżeli chcesz, aby Twój dom działał na Ciebie energetyzująco, to taki wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę!


Na zdjęciu: krzeslo SONG

pixel