Jak uporządkować kosmetyki i akcesoria do makijażu? Praktyczne i eleganckie toaletki

2018-06-06

Nie każda kobieta ma w domu miejsce do składowania kosmetyków i przyborów do makijażu – a każda powinna. Nie każda ma również miejsce, w którym może się spokojnie pomalować mając wszystko pod ręką. Jak sobie poradzić z tym problemem we własnych czterech ścianach? Nic trudnego, wystarczy wybrać odpowiednią toaletkę do sypialni czy salonu!

Jeden mebel, kilka funkcji – uniwersalne toaletki

Zdecydowanie każda kobieta powinna mieć miejsce przeznaczone tylko na kosmetyki. Ma to wiele korzyści, jak na przykład ograniczenie bałaganu w łazience czy oszczędzenie czasu potrzebnego na przenoszenie się z kilogramem kosmetyków do miejsca z lepszym oświetleniem. Odpowiednio dobrana toaletka w odpowiednim miejscu to klucz do sukcesu. Wystarczy ustawić mebel w pomieszczeniu z dobrym naturalnym, jak i sztucznym oświetleniem, a na pewno pomoże to w stworzeniu wyjątkowego makijażu o każdej porze.

To jednak nie jedyna rola, jaką spełnia toaletka. To również bardzo eleganckie meble, które doskonale prezentują się w najróżniejszych stylach aranżacyjnych. W zależności od modelu, szafki charakteryzują się różną pojemnością i rozkładem szuflad, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać taką, która odpowiada konkretnym potrzebom. Na przykład, do pomieszczeń utrzymanych w jasnych barwach i minimalistycznej koncepcji, fantastyczną opcją będą meble delikatne, lekkie i w kolorze naturalnego drewna.

Toaletka z szufladami dąb sonoma

Na zdjęciu: Toaletka Finezja z szufladami w kolorzę dąb sonoma

Praktyczne i ładne toaletki sprawdzą się w wielu pomieszczeniach

Może i najpopularniejszym pomieszczeniem, w jakim natknąć się można na te urocze i funkcjonalne meble, jest sypialnia – ale to nie oznacza, że gdzie indziej nie spełni swojej roli! Jeżeli w Twoim domu znajduje się słoneczny przedpokój, to dlaczego nie? Wystarczy jedynie wybrać model pasujący do obecnego już wystroju i stanowisko do makijażu gotowe. Możesz również używać toaletki jako szafki na akcesoria, jak rękawiczki, szale i czapki, albo nawet jako stację ostatnich poprawek przed wyjściem z domu.

Z czego przychodzi nam wybierać? Możliwości jest mnóstwo, od zwykłych i prostych mebli po wymyślne niemalże komody z eleganckim wykończeniem. Jeżeli chodzi o kwestie praktyczne, to najczęściej do wyboru są toaletki:

  • z szufladami,
  • z szufladami i osobną szafką,
  • z szufladami i lustrem.

To tylko najpopularniejsze z propozycji, a kombinacji jest bez liku. Warto zatem poświęcić trochę czasu na przegląd ofert, aby na pewno wybrać odpowiednią, spełniającą nasze wymagania toaletkę.

Toaletka do sypialni

Na zdjęciu: Toaletka Mieszko wykanana w naturalnej okleinie dębowej

pixel