Jak urządzić domowe kino? Sprawdź nasze pomysły!

2021-10-01

Dom powinien być przede wszystkim miejscem odpoczynku i relaksu. Chodzi przecież o to, aby móc wypocząć po trudach dna codziennego razem ze swoją rodziną! W dzisiejszym wpisie zebraliśmy kilka pomysłów na to, jak kreatywnie urządzić wnętrze domu w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Jesteś ciekaw? W takim razie życzymy udanej lektury!

Rodzinny relaks w… domowym kinie!

Nic tak nie odpręża, jak naprawdę dobry film. A już na pewno film w gronie rodzinnym! Myślałeś kiedyś o stworzeniu takiej przestrzeni w swoim domu, która będzie pełnić funkcję domowego kina? Tutaj pomysłów mamy kilka. Jeśli posiadasz np. garaż, to możesz w nim urządzić pokazy filmowe przy pomocy rzutnika. To rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku większego salonu. Wystarczy jedna wolna ściana, rzutnik, laptop, dobry film i oczywiście smaczne przekąski! Z naszej strony polecamy odpalenie dobrej komedii rodzinnej, filmu animowanego lub serialu. Możesz nam wierzyć, że taki wieczór rodzinny w domowym kinie z pewnością umocni wasze więzi!

Jeśli nie masz możliwości zamontowania rzutnika to nic straconego. Możesz przecież urządzić pokaz filmowy z pomocą swojego telewizora. Zwłaszcza dziś, gdy do dyspozycji mamy tyle platform z dobrymi filmami i serialami! Kluczowy będzie jednak wybór odpowiedniej szafki na telewizor. Chodzi przecież o to, aby tak ustawić sprzęt grający, żeby wszyscy mieli dobrą widoczność. Przy tym taka szafka może posłużyć na co dzień do przechowywania różnych rzeczy, np. kabli, płyt, czy konsoli. Dzięki temu na wierzchu nie będzie żadnych zbieraczy kurzu!

Komoda RTV nowoczesna

Na zdjęciu: Szafka RTV Zonda 13

No dobrze… ale na czym usiądziecie?

Dobre kino wymaga odpowiedniego siedziska. Można oczywiście ułożyć się na kanapie, jednak jak dla nas… nuda! Zwłaszcza jeśli szykujecie się na seans całą rodziną, razem z dziećmi. Tutaj trzeba postawić na coś bardziej kreatywnego. Idź więc do kuchni przygotować trochę popcornu, a dzieci niech ułożą się wygodnie na wielkich pufach! Tak, naszym zdaniem to absolutny strzał w dziesiątkę, który powstał właśnie na takie okazje. Dzięki temu kreatywnemu dodatkowi atmosfera raz-dwa się rozluźni. Warto również zaznaczyć, że eksperci od rozwoju dziecięcego są zgodni, że otaczanie dzieci takimi kreatywnymi rozwiązaniami sprawia, że same stają się dużo bardziej otwarte i pomysłowe!

Ogromnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że na co dzień takie poduchy mogą służyć w pokoju dziecięcym. Możesz być pewien, że Twoja pociecha już znajdzie dla nich zastosowanie! Zresztą ich niepowtarzalny design z miejsca ożywi wnętrze, dodając mu jeszcze więcej charakteru i kreatywności. No i w piątkowy, czy sobotni wieczór poduchy staną się idealnym siedziskiem w trakcie seansu filmowego. Z doświadczenia wiemy, że w takim chwilach również dorośli się w nich zakochują! Wiesz co? Najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli po prostu sam się przekonasz!

Pufa rest

Na zdjęciu: Pufa REST

pixel