Jak urządzić garderobę w małym mieszkaniu? Tutaj liczą się pomysłowość i praktyczne rozwiązania

2020-10-16
Jak urządzić garderobę w małym mieszkaniu? Tutaj liczą się pomysłowość i praktyczne rozwiązaniaGarderoba jest jednym z najpraktyczniejszych pomieszczeń w każdym domu. Ułatwia uporządkowane przechowywanie odzieży, obuwia i akcesoriów, dzięki czemu każdy domownik może sprawnie znaleźć odpowiedni strój przed wyjściem do pracy, czy szkoły. Planując aranżację garderoby warto jednak pamiętać o kilku aspektach, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do lektury!

Pojemna szafa 4 drzwiowa sprawdzi się w dużych pomieszczeniach

Planując zagospodarowanie pomieszczenia na garderobę, warto wziąć pod uwagę metraż oraz wysokość pokoju. Tutaj liczy się każda wolna przestrzeń, dlatego aranżację warto zacząć od dokładnego rozplanowania. Szafa 4 drzwiowa stanowi doskonałe rozwiązanie do dużych pomieszczeń. Dzięki sporej pojemności oraz dobrze rozplanowanemu układowi półek pozwala na łatwe przechowywanie odzieży zarówno w formie wiszącej, jak i w szufladach.

Przed zakupem odpowiedniej szafy dobrze przemyśl swoje potrzeby (np. proporcje ubrań, które będziesz przechowywać w szufladach i na wieszaku). Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile miejsca dokładnie będziesz potrzebować. Odpowiednio dobrana szafa 4 drzwiowa pozwoli Ci odciążyć szafki z sypialni, przedpokoju, czy pokoju dziecięcego. Na szczególną uwagę zasługują tutaj modele z obszernym lustrem. Te pozwala na natychmiastową ocenę przygotowanej stylizacji, bez wychodzenia z pomieszczenia. To wygodne rozwiązanie oszczędzi Twój czas i zdecydowanie polepszy samopoczucie!

Szafa 4 drzwiowa

Na zdjęciu: Szafa 4 drzwiowa z lustrem ISKO drzwi harmonijkowe

Stylowa pufa to nieodłączny element kobiecej garderoby

W dobrze rozplanowanej garderobie nie może zabraknąć stylowej pufy. Dlaczego? Ta pełni nie tylko funkcję ozdobną. To praktyczny mebel, który zapewnia Ci miejsce, na którym możesz położyć przygotowane przez Ciebie stylizacje. Dzięki swoim niewielkim gabarytom zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Możesz ją również łatwo przenieść w razie potrzeby do innych pomieszczeń. W dobrze zorganizowanej (nawet niewielkiej!) garderobie nie może zabraknąć deski do prasowania. Podczas szykowania ubrań do wyjścia nie ma czasu na bieganie po domu. Stawiając na niewielką pufę, możesz łatwo wygospodarować miejsce w garderobie właśnie na rozłożenie deski. To zdecydowanie ułatwia szykowanie się do wyjścia – możesz nam wierzyć. Wiemy to z własnego doświadczenia!

Elegancka pufa zapewnia także dodatkowe siedzisko podczas przymierzania obuwia przy szykowaniu stylizacji. Jej mobilność umożliwia także łatwe przysunięcie do szafy przy sięganiu na wyższe półki. To wygodne rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym domu.

Pufa

Na zdjęciu: Pufa Bono
pixel