Jak urządzić i dbać o jasną łazienkę? Podpowiadamy, jak zadbać o funkcjonalność

2018-12-10
Jeśli mieszkasz w kawalerce, zapewne wiesz, jak ciężko jest zaaranżować tak małe pomieszczenia – salon połączony z sypialnią i kuchnią, do tego naprawdę niewielka łazienka. Co zrobić, żeby zmieściły się w niej wszystkie potrzebne rzeczy, jednocześnie nie naruszając jej estetycznego wyglądu? Istnieją sposoby, by optycznie powiększyć pomieszczenie, odpowiednie rozmieszczenie mebli będzie w takim przypadku bardzo pomocne.

Jak urządzić łazienkę, żeby wydawała się większa?

Na początku skupmy się na kolorach – im jaśniej, tym lepiej. Specjaliści potwierdzają, że jasne, delikatne barwy optycznie powiększają pomieszczenia, dlatego, jeśli planujesz urządzić niewielką łazienkę, weź to pod uwagę. Zaleca się, żeby kolor ścian zlewał się z barwą sufitu i podłogi, dzięki temu można uzyskać efekt pozornie większej przestrzeni.

W takim razie, czy chociaż meble mogą być w ciemnym kolorze? Lepiej nie – czarne meble łazienkowe zawsze przytłaczają wizerunek pomieszczenia, będzie wydawało się cięższe i o wiele mniejsze niż jest w rzeczywistości, właśnie tego powinno się unikać. Dlatego od razu zrezygnuj z ciemnych mebli i wybierz ich jasne odpowiedniki, najlepiej sprawdzą się białe komplety łazienkowe. Oczywiście możesz pozwolić sobie na pewne akcenty, to dobry sposób, by dodać pomieszczeniu charakteru, ważne, żeby każdy pokój w domu cieszył oko właściciela.


Na zdjęciu: Meble do łazienki Polo Mini

Jak wyczyścić łazienkę urządzoną na biało?

Wiadomo, że białe meble szybko się brudzą. Co zrobić, żeby wyczyścić je szybko i skutecznie? Najważniejsza jest systematyczność, bez tego można doprowadzić łazienkę do prawdziwej ruiny, a tego każdy chce uniknąć. Pamiętaj, że stare plamy i zabrudzenia trudno jest usunąć, dlatego sprzątaj swoją łazienkę regularnie, nie zapominaj o wyczyszczeniu mebli.

Jakie środki najlepiej radzą sobie z zabrudzeniami na białych meblach w łazience? Płyn do mycia okien, mimo że jest pozornie przeznaczony do czegoś innego, idealnie sprawdza się w tej roli. Taki specyfik potrafi zmyć niemal każdy rodzaj zabrudzeń, jednak jeśli będziesz sprzątać w swojej łazience regularnie, nigdy nie dojdzie do poważnego bałaganu. Warto wiedzieć, że przetarcie mebli w łazience raz w tygodniu ściereczką zamoczoną w wodzie z płynem do mycia naczyń, skutecznie uniemożliwi osadzanie się kurzu.


Na zdjęciu: Meble do łazienki CONI z umywalką

Podsumowując, najważniejsze do zapamiętania są następujące rzeczy:

• Łazienkę urządzoną na biało sprzątaj regularnie, • kurze przecieraj raz w tygodniu gąbeczką zamoczona w wodzie z płynem do mycia naczyń.

pixel