Jak urządzić kobiecy salon? Wybierz odpowiedni zestaw wypoczynkowy

2020-01-15
Jak urządzić kobiecy salon? Wybierz odpowiedni zestaw wypoczynkowyZestawy wypoczynkowe do salonu kojarzą się powszechnie z ciężkimi i przytłaczającymi wnętrzami. Tak wcale nie musi być! Dzisiaj możesz z łatwością znaleźć projekt, który nie tylko ożywi wnętrze, ale doda mu także lekkości i świeżości. Jaki model wybrać, aby współgrał z kobiecym wnętrzem i stworzył delikatną romantyczną atmosferę? Zapraszamy do artykułu!

Zestawy wypoczynkowe sprawdzają się nie tylko w męskich wnętrzach

Wraz z przyjściem do Polski mody na skandynawskie wnętrza, pojawiło się mnóstwo projektów mebli na wysokich nóżkach. Te doskonale sprawdzają się w salonach o mniejszych metrażach, ale również kawalerkach, czy właśnie kobiecych pokojach. Sofa z nóżkami odbierana jest bowiem za mebel dużo lżejszy w swojej konstrukcji niż mebel osadzony nisko przy ziemi. Ta zasada sprawdza się również doskonale w przypadku foteli. Planujesz urządzić wnętrze w stylu glamour? Zestaw mebli wypoczynkowych na nóżkach może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jego dodatkową zaletą jest również to, że ułatwia utrzymanie porządku w pokoju. Przestrzeń pod sofą czy fotelem jest łatwo dostępna, dzięki czemu nie ma konieczności przesuwania mebli przy przecieraniu kurzy i myciu podłóg.

Wiele osób błędnie rozumie pojęcie zestawu wypoczynkowego. Nazwa ta nie musi oznaczać sofy i dwóch foteli. Jest to opcja standardowa, często spotykana w sklepach, ale bez problemu możesz znaleźć zestaw sofa, fotel i pufa. Ten świetnie sprawdzi się w kobiecym wnętrzu – zwłaszcza łatwo przesuwna i wielofunkcyjna pufa. Może ona posłużyć jako dodatkowe siedzisko podczas wizyty gości lub podpórka pod nogi podczas poobiedniego wypoczynku w fotelu. Wybierając zestaw wypoczynkowy do salonu, powinnaś przemyśleć, która opcja najbardziej sprawdzi się w Twoim wnętrzu: sofa i dwa fotele, czy może sofa, fotel i pufa? Pamiętaj, że im więcej mebli chcesz wstawić do swojego salonu, tym będzie on cięższy i pełniejszy. Warto postawić więc na takie rozwiązanie aranżacyjne, które w pełni będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Komplet wypoczynkowy

Na zdjęciu: Komplet wypoczynkowy Oxford do salonu z kanapa fotelem oraz pufa

Nie bój się odważnych kolorów

Planując aranżację wnętrza, nie musisz wzywać dekoratora, aby dobrze zaplanował układ kolorów i odpowiednio ustawił meble. Przez wszystkie etapy możesz śmiało przejść samodzielnie.

Nie możesz tylko zapominać o kilku najważniejszych zasadach projektowania wnętrza:

  • ogranicz paletę kolorystyczną do maksymalnie trzech kolorów (najlepiej sprawdzają się proporcje 70-20-10),
  • zwróć uwagę na oświetlenie mieszkania (przy wnętrzach od strony północnej warto postawić na jasne i żywe dodatki, np. żółte poduszki ozdobne),
  • nie używaj zimnych kolorów we wnętrzach o małym metrażu, zwłaszcza jeśli wpada do nich mała ilość światła.

Zestaw wypoczynkowy w odważnym kolorze doskonale sprawdzi się jako główna ozdoba Twojego salonu. Wybierając meble w odważnych i nasyconych kolorach, pamiętaj o zasadzie 70-20-10, np. białe, szare ściany i podłogi (które stanowią 70% użytych kolorów), zestaw wypoczynkowy w żywym i odważnym kolorze, np. pomarańczowym (20% użytych kolorów) i małe akcenty dodatkowe w kolorze zielonym, np. poduszki czy kwiaty (10%). Taki układ nie tylko wygląda kobieco i świeżo, ale również odważnie i z klasą.

Zestaw wypoczynkowy

Na zdjęciu: Komplet mebli wypoczynkowych stylowych Caromen 3+2+1 do salonu

 

pixel