Jak urządzić łazienkę, aby była stylowa i praktyczna? Dobierz odpowiedni zestaw mebli łazienkowych

2020-02-06

Łazienka należy do tych pomieszczeń w każdym domu, w których liczą się przede wszystkim praktyczne rozwiązania aranżacyjne. Właśnie dlatego powinieneś ją zagospodarować w taki sposób, aby można było z łatwością zachować w niej zasady higieny i utrzymać porządek. Dlatego szczególnie ważny jest tutaj dobór odpowiednich mebli łazienkowych, które pomogą ukryć niepożądane dla widoku gości buteleczki z szamponami, czy szczoteczki do zębów. W artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do łazienki. Zapraszamy do lektury!

Komplet mebli łazienkowych to zawsze estetyczne rozwiązanie

Planując aranżację łazienki, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wymiar oraz własne potrzeby. Nadrzędną zasadą dobrze zorganizowanej łazienki jest zadbanie o to, aby wszystkie kosmetyki i środki czystości mogły być przechowywane w ukryciu. Tzw. „wystawki” szczoteczek do zębów, maszynek do golenia i grzebieni do włosów nie mają prawa bytu w higienicznej łazience. Osadza się na nich nie tylko kurz z całego pomieszczenia, ale również miliony bakterii, których w łazience jest najwięcej. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem są zestawy mebli łazienkowych, które pozwalają na ograniczenie kontaktu z drobnoustrojami i kurzem.

Trzymanie kosmetyków w szafce jest nie tylko bardziej higieniczne, ale również komfortowe dla Ciebie i Twoich gości. Warto więc wygospodarować w łazience miejsce na szafkę, która posłuży Ci właśnie do przechowywania kosmetyków i akcesoriów. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż trzymanie buteleczek z mydłami na półce lub bezpośrednio na wannie. Planując aranżację stylowej łazienki, oceń, jak dużej szafki na kosmetyki potrzebujesz.

Jeżeli posiadasz łazienkę o małym metrażu, powinieneś zastanowić się nad umywalką meblową. Ta nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale jest również praktycznym rozwiązaniem aranżacyjnym. Zakrywasz w ten sposób odpływ ze zlewu i zyskujesz dodatkowe miejsce. Możesz zagospodarować je np. do przechowywania środków czystości. Przy małym metrażu warto też zastanowić się nad meblami wiszącymi. Te optycznie odciążają pomieszczenie, nadając mu lekkości i zwiększając powierzchnię podłogi. Dzięki temu, że znajdują się na wysokości wzroku, korzystanie z nich jest również bardziej komfortowe niż korzystanie z mebli stojących bezpośrednio na podłodze, do których trzeba się schylać. Jest to także jeden ze sposobów na łatwiejsze zachowanie higieny w łazience.

Meble łazienkowe
Na zdjęciu: Zestaw mebli łazienkowych Polo

Jakie meble sprawdzą się w łazience najlepiej?

Drugą zasadą, jaką powinieneś się kierować przy wyborze kompletu mebli łazienkowych, jest praktyczność i estetyka. W przypadku małych łazienek najlepszym rozwiązaniem będą meble w jasnych odcieniach (w przeciwnym razie mogłyby przytłaczać domowników i optycznie zmniejszać metraż). Na jasnych frontach szafek wszelkiego rodzaju zacieki są mniej widoczne niż przy odcieniach ciemnych. Można je również łatwiej utrzymać w czystości, a dodatkowo zawsze będą wyglądać świeżo i higienicznie. Ciemne meble mogą natomiast dobrze sprawdzić się pomieszczeniu o dużym metrażu. Łazienka staje się dzięki nim wyrazista, elegancka i nowoczesna. Pamiętaj jednak, aby w tym pomieszczeniu znalazły się tylko meble o wysokiej odporności na wilgoć. Z tego względu najlepszym wyborem będą zawsze propozycje od sprawdzonych producentów.

Łazienka
Na zdjęciu: Komplet mebli do łazienki Coni mini z umywalka

pixel