Jak urządzić pokój dziecięcy, jeżeli pomieszczenie ma mały metraż?

2021-03-22
Jak urządzić pokój dziecięcy, jeżeli pomieszczenie ma mały metraż?

Funkcjonalne urządzenie pokoju dziecięcego to wyzwanie, przed którym stoją niemal wszyscy rodzice. Co jednak, jeżeli pomieszczenie jest naprawę niewielkie, a Tobie zależy na zapewnieniu swojemu dziecku jak największej przestrzeni? Mamy na to kilka pomysłowych sposobów. Jesteś ciekawy? W takim razie zapraszamy do lektury!

Łóżko piętrowe ze schodkami zamiast drabinki

Brzmi zagadkowo? Nic bardziej mylnego! Doświadczeni producenci mebli doskonale wiedzą, że w pokoju dziecięcym każdy centymetr jest na wagę złota. To właśnie z tego względu projektanci tworzą kolejne, coraz bardziej zaskakujące projekty, pozwalające na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Łóżko piętrowe ze schodkami to doskonała propozycja do pokoju dla dwójki dzieci. Nie tylko zapewnia piętrowe miejsce do spania (odciążając tym samym przestrzeń na podłodze), ale również pozwala na stworzenie dodatkowego regału.

Schodki w łóżku piętrowym stanowią doskonałą alternatywę dla drabiny. Dzięki temu, że znajdują się de facto obok łóżka (a nie, jak tradycyjna drabinka przed nim), posiadają dodatkową przestrzeń pod każdym ze schodków. Ta może pełnić funkcję wygodnego stolika nocnego lub szafki do przechowywania. Co ciekawe, niektóre łóżka piętrowe posiadają w swojej konstrukcji również wbudowane półki. To zdecydowanie duże ułatwienie przy aranżowaniu wnętrza. Dzięki temu nie musisz decydować się na osobny zakup półek do pokoju dziecięcego, a maluch może mieć wszystkie najważniejsze akcesoria zawsze pod ręką.

Łóżko piętrowe z biurkiem sprawdzi się u każdego malucha!

Każdy maluch marzy o posiadaniu w pokoju wielkiego łóżka piętrowego. Jaki jednak jest sens kupowania takiego mebla, jeżeli dziecko jest jedynakiem? Projektanci mebli na taki problem również znaleźli rozwiązanie – łóżko piętrowe z biurkiem. To konstrukcja, która pozwala zaoszczędzić przestrzeń w dziecięcym pokoju, jednocześnie spełniając marzenie każdej pociechy! Dzięki temu, że maluch może spać nad powierzchnią biurka, pokój jest zdecydowanie bardziej praktyczny i funkcjonalny. To rozwiązanie ma bardzo dużo zalet:

  • pozwala stworzyć „cichy kącik” do nauki i odrabiania lekcji,
  • maluch może swobodnie poruszać się po pokoju, mając poczucie przestrzeni,
  • nie ma potrzeby ciągłego składania lub ścielenia łóżka, ponieważ jest ono niewidoczne i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu,
  • pozwala umieścić w pokoju więcej mebli do przechowywania lub stylowych dodatków, np. pufy-poduchy.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na potrzeby dziecka. Łóżko piętrowe może okazać się doskonałą alternatywą dla tradycyjnego mebla, zwłaszcza kiedy Twoja pociecha będzie nieco starsza. Wybierając łóżko piętrowe warto jednak uważać. Najlepszym rozwiązaniem będą meble wykonane z drewna, np. sosnowego. To Twoja gwarancja stabilności łóżka. Co warto podkreślić, łóżko piętrowe łatwo wpisuje się w wiele stylów aranżacyjnych, prezentując się zawsze elegancko i świeżo.

A Ty miałeś kiedyś łóżko piętrowe? Koniecznie daj nam znać, jakie znasz sposoby na zaoszczędzenie miejsca w pokoju dziecięcym!

pixel