Jak urządzić pokój gościnny? Sprawdź nasze wskazówki!

2021-07-30
Jak urządzić pokój gościnny? Sprawdź nasze wskazówki!

Wizyta krewnych w Święta, impreza do rana, czy odwiedziny znajomych, którzy przyjechali do nas z daleka – chyba każdy z nas zetknął się z takimi sytuacjami. Warto więc zawczasu zorganizować w swoim domu miejsce stworzone właśnie z myślą o gościach. Jak urządzić pokój gościnny, aby był wygodny, przytulny i praktyczny? Dziś co nieco opowiemy Ci na ten temat, podsuwając kilka wskazówek. Koniecznie sprawdź!

Jakie łóżko do pokoju gościnnego wybrać?

Pokój gościnny nie wymaga wielu mebli – wręcz przeciwnie. Warto w tym pomieszczeniu zadbać przede wszystkim o wygodę i praktyczność. Nie kombinuj więc z ryzykowną aranżacją. Najlepiej postawić na stonowane kolory (choćby niezawodną biel), które nie przytłoczą gości i jednocześnie dadzą poczucie „czystości” i świeżości w pomieszczeniu. To pierwszy krok do tego, aby porządnie się wyspać! Ważne jest również to, aby nie dodawać zbyt dużo mebli – zwłaszcza jeśli to pomieszczenie ma spełniać wyłącznie funkcję dodatkowej sypialni.

Najważniejszym meblem w pokoju gościnnym jest łóżko. Tutaj sprawdzi się wielofunkcyjny model, np. z wbudowanymi szafkami nocnymi i dodatkowym oświetleniem. Dzięki temu goście będą czuli się komfortowo. Ważne jest również dobranie odpowiedniej szerokości. Najlepiej, jeśli będzie to łóżko dwuosobowe. Do tego zadbaj o szafkę na rzeczy gości – nie musi być to duży mebel. Ważne, aby można było bez trudu się rozpakować na kilka dni (i nie musieć szukać rzeczy upchniętych w walizkach).

Łóżko

Na zdjęciu: Łóżko do sypialni z szafkami nocnymi i oswietleniem

Kilka wskazówek, jak urządzić pokój gościnny

Można zażartować, że pokoje gościnne dzielą się na dwa typy: improwizowane i zaplanowane. Z improwizowanymi zwykle mamy do czynienia w mniejszych domach, czy mieszkaniach, gdzie za tymczasową sypialnię dla gości zwykle służy salon, gabinet, czy po prostu dodatkowy pokój. W takiej sytuacji warto postawić na maksymalną praktyczność i funkcjonalność mebli. Doskonałym wyborem będzie m.in. wygodny pojemnik na pościel, w którym możesz trzymać dodatkową pościel dla gości (i nie tylko). Do tego warto postawić na łóżko rozkładane, które za dnia będzie pełnić funkcję wygodnej sofy. Niewielki stolik kawowy również może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu Twoi goście poczują się miło i komfortowo. Zwłaszcza jeśli chodzi o nieco dłuższy, np. kilkudniowy pobyt w Twoim domu.

Dużo łatwiejsze zadanie stoi przed osobami, które pomyślały o pokoju gościnnym już na etapie projektowania domu. Tutaj masz dużo większe pole do manewru, jeśli chodzi o aranżację. Pamiętaj, że jeśli masz taką możliwość, to zadbaj o to, aby pokój gościnny znalazł się z dala od miejsc, z których korzystasz najczęściej – zwłaszcza kuchni. Z doświadczenia wiemy, że w trakcie wizyty gości, gospodarze bardzo często muszą chodzić rano na palcach, aby nikogo nie obudzić. Zdecydowanie najwygodniejszą opcją jest dodatkowa sypialnia na poddaszu. Jeśli masz jakieś dodatkowe pomysły i patenty, jak urządzić pokój gościnny, to koniecznie daj nam znać!

Pojemnik

Na zdjęciu: Pojemnik na posciel Maximus 33 do sypialni kufer

pixel