Jak urządzić przedpokój? Maksymalnie zagospodaruj przestrzeń!

2021-03-15
Jak urządzić przedpokój? Maksymalnie zagospodaruj przestrzeń!

Przedpokój to zdecydowanie jedno z najtrudniejszych do zagospodarowania miejsc w domu. Jego aranżacja zależy bowiem od metrażu, oświetlenia, czy układu pomieszczenia. Funkcjonalność jest tu jednak najwyższym priorytetem. Jak urządzić przedpokój, aby wyglądał efektownie i był wygodny w użytkowaniu? Zdradzamy kilka wnętrzarskich sekretów!

Masz mały przedpokój? Postaw na grę luster!

Przedpokój jest poniekąd wizytówką naszego domu, ponieważ to pierwsze pomieszczenie widziane oczami naszych gości. Nie można go więc traktować po macoszemu, nawet jeżeli jest niewielkich rozmiarów. Powinien stanowić spójną część, łączącą wszystkie pomieszczenia w domu. Można to osiągnąć, stawiając na:

  • malowanie ścian z ciekawym motywem (np. obecnym również w innym pomieszczeniu),
  • postawienie na jasne kolory, np. odcienie bieli (to rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza przy przedpokojach bez dostępu do światła),
  • grę luster – zastosowanie szafy przesuwnej z lustrem o dużej powierzchni doskonale połączy przestrzeń znajdującą się w przedpokoju z innymi pomieszczeniami (jednocześnie doświetlając pokój i optycznie powiększając).

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań, jakie mogą znaleźć się w przedpokoju, jest obszerna szafa przesuwna ze sporym lustrem. Jeżeli masz do dyspozycji większy metraż, nie powinieneś nawet się zastanawiać nad innymi możliwościami! Szafa przesuwna pełni w przedpokoju funkcję garderoby – całą odzież wierzchnią i buty masz więc pod ręką, tuż przy drzwiach wyjściowych. Pamiętaj jedynie o dobraniu odpowiedniej ilości półek i wieszaków do swoich potrzeb! To jedna z ważniejszych decyzji zakupowych przy aranżacji domu!

Niewielki przedpokój? Postaw na wygodne szafki

Kolejną ciekawą opcją, która świetnie sprawdza się w każdym przedpokoju, jest zestaw szafek. Możesz śmiało postawić na wieszak ścienny, jeżeli często wychodzisz z domu, np. z psem. To wygodniejsze rozwiązanie niż ciągłe zaglądanie do szafy. Wieszak ścienny doskonale sprawdza się również w przypadku wizyty gości. Nie zawsze mamy przecież ochotę chwalić się wnętrzem swojej szafy, prawda?

Niskie szafki to kolejny must have przy przedpokoju o niewielkim metrażu. Jeżeli masz miejsce, warto zdecydować się na niewielką szafkę na buty. Umieszczona bezpośrednio przy drzwiach pozwoli na estetyczne przechowywanie obuwia bez możliwości kurzenia się. Umówmy się, to również dużo estetyczniejsza opcja, niż stojące luzem kozaki, czy trampki! Dobrej jakości niska szafka na buty może również pełnić funkcję podpory lub siedziska przy nakładaniu butów. Wyższe meble dobrze sprawdzą się do przechowywania akcesoriów takich jak czapki, szaliki, czy rękawiczki. Jeśli dołożymy do tego eleganckie malowanie ściany i solidne oświetlenie… przedpokój będzie prezentować się naprawdę elegancko i stylowo!

pixel