Jak utrzymać porządek w pokoju młodzieżowym? Wybierz praktyczne meble!

2021-04-23
Jak utrzymać porządek w pokoju młodzieżowym? Wybierz praktyczne meble!

Bałagan w pokoju nastolatka stanowi problem nie tylko w kwestii estetycznej. Nieuporządkowana przestrzeń sprawia, że Twoja pociecha może mieć problem ze skupieniem się na nauce. Dlaczego? Ponieważ będzie rozkojarzona kolejnymi „ciekawymi” akcesoriami z pokoju. Jak zaaranżować pokój nastolatka i o czym należy pamiętać, aby utrzymanie porządku nie było wyzwaniem? Sprawdź przygotowane przez nas porady!

Dobrze dobrany zestaw mebli młodzieżowych to połowa sukcesu!

Bałagan, choć jest nieestetyczny, często powstaje ze względów praktycznych. Jeżeli widzisz, że niektóre akcesoria (np. piórnik, słuchawki, czy podręczniki) leżą u Twojej pociechy cały czas na wierzchu, przyczyną może być źle zaplanowana przestrzeń, np. zbyt mała ilość szuflad w biurku lub zła organizacja miejsca. Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, warto postawić na te, które będą oferowały jak najwięcej miejsca do przechowywania. Kluczową rolę odgrywają tutaj regały z dużą ilością szuflad oraz półek. W końcu im więcej rzeczy będzie schowane… tym mniej pozostanie ich na wierzchu, narażając się tym samym na kurzenie i przytłaczanie wnętrza!

Pamiętaj, że zasada „mniej często znaczy więcej” doskonale sprawdza się przy urządzaniu pokoju nastolatka. Zamiast kombinować ze wzorami, kolorami i stylami, lepiej postawić na prosty i uniwersalny zestaw mebli młodzieżowych. To Twoja pociecha nada im własny i niepowtarzalny charakter. Białe meble o prostej formie doskonale wpisują się w różnego rodzaju aranżacje. Warto o tym pamiętać, bo przecież nastolatkowie często zmieniają upodobania, szukając własnego, indywidualnego stylu. Do tego dobrze dobrany zestaw mebli młodzieżowych wygląda spójnie i tworzy zgraną całość. Właśnie dlatego dobrze dobrane propozycje do pokoju nastolatka to pierwszy krok w stronę uporządkowanej i zadbanej przestrzeni!

Ułatw nastolatkowi sprzątanie!

Niestety, nawet najpiękniejszy zestaw mebli młodzieżowych nie sprawi, że pokój nastolatka będzie uporządkowany, jeśli sam lokator tego nie chce. Warto w tym celu ułatwić nieco sprzątanie, np. poprzez różnego rodzaju organizery (np. na narzędzia szkolne do szuflad lub akcesoria do ubrań). Kluczowe jest tutaj również danie możliwości uporządkowania swoich rzeczy. Co mamy przez to na myśli? Przede wszystkim szuflady, półki i regały o dobrze dobranej pojemności, adekwatnej do ilości posiadanych rzeczy. Jeżeli wszystkie akcesoria można do nich włożyć „na ścisk”, to chowanie ich i wyjmowanie jest niewygodne, przez co nastolatek… zwyczajnie zostawia je na wierzchu. I tak właśnie powstaje bałagan.

Podsumowując – o czym powinieneś pamiętać przy aranżowaniu pokoju nastolatka?

Dobrze dobrane meble z ilością szuflad i półek adekwatną do ilości posiadanych rzeczy.Zestaw mebli młodzieżowych zawsze wygląda lepiej niż meble kupione osobno (tworzy spójną całość).Jasne, uniwersalne meble dobrze wpisują się w różne style i zmienne gusta nastolatka.Duża ilość szuflad sprawia, że mniej rzeczy narażonych jest na kontakt z kurzem.Organizery na akcesoria szkolne i akcesoria do ubrań ułatwiają przechowywanie.

A jak Ty zaaranżowałeś przestrzeń w pokoju swojej pociechy? Koniecznie daj nam znać!

pixel