Jak zadbać o wolną przestrzeń w pokoju dziecka? Wiszące półki to strzał w dziesiątkę!

2019-07-05
Jak zadbać o wolną przestrzeń w pokoju dziecka? Wiszące półki to strzał w dziesiątkę!

W pokoju dziecka zawsze jest za mało miejsca – wie o tym każdy rodzic. Piętrzące się książki, szkolne podręczniki, płyty, gry, zabawki… Naprawdę trudno zapanować nad tym chaosem! Nie ma jednak sensu dodatkowo zagracać przestrzeni szafami, zwłaszcza jeśli i tak jest jej za mało. Doskonałym rozwiązaniem mogą więc okazać się wiszące półki na ścianę. Jak pomysłowo je zaaranżować? To podpowiadamy w naszym najnowszym artykule.

Wiszące półki? Rozwiązanie nie tylko na książki!

Z problemem braku wolnej przestrzeni borykała się chyba każda osoba, która aranżowała wystrój domu, mieszkania, biura, czy właśnie pokoju dziecięcego. Wolnego miejsca przecież nigdy nie jest za dużo, prawda? A miejsce na wszelkiego rodzaju gadżety (a przecież trzeba jeszcze znaleźć „skrytkę” na odzież, bieliznę, czy pościel) jest naprawdę pożądanym towarem. Nie można także w nieskończoność „zagracać” pomieszczenia kolejnymi szafami, półkami, czy schowkami. Tutaj zbawienne okazują się wiszące półki. Warunek oczywiście jest jeden: trzeba dobrze zaplanować, co ma się na nich znajdować, aby wyszedł z tego bałagan, czy nieporządek. Tego akurat nikt nie chce, prawda?

Wiszące półki do doskonałe miejsca na książki. Można umieścić na nich zarówno słowniki, atlasy, czy powieści, jak i podręczniki szkolne. Całość wygląda wtedy bardzo estetycznie i schludnie. Co jeszcze można na nich umieścić? Przede wszystkim dyplomy, czy wszelkiego rodzaju puchary oraz nagrody, które otrzymało Twoje dziecko. Takie wyeksponowanie osiągnięć dziecka może być dla niego bardzo motywujące do dalszej pracy i nauki. Motywacji nigdy dość!

Półka ścienna
Na fotografii: PÓŁKA LABIRYNT 12 ŚCIENNA DO POKOJU MŁODZIEŻOWEGO

Postaw na wiszące półki, jeśli masz na nie konkretny pomysł

Wiszące półki są tym elementem wyposażenia, na którym nic się nie ukryje. Dlatego musisz dokładnie przemyśleć, co chcesz na nich wyeksponować – czy może raczej, co Twoje dziecko chce na nich wyeksponować. Wszystko, co się na nich pojawi, musi godnie reprezentować właściciela, nie odstraszając natłokiem przedmiotów. Brzmi przerażająco? Wcale nie, ponieważ to doskonały sposób na… podkreślenie osobowości właściciela pokoju! Twoje dziecko uwielbia podróże? W takim razie na półce mogą znaleźć się pamiątki z wycieczek oraz stylowe zdjęcia z malowniczymi krajobrazami. A może jest fanem modelarstwa? W takim razie wisząca półka jest miejscem, na którym może pochwalić się swoją kolekcją modeli. Sam widzisz, jak wiele można powiedzieć o człowieku za pomocą sprytnie rozłożonych detali!

Oczywiście sama półka może spełniać nie tylko swoją praktyczną funkcję – może być też swego rodzaju ozdobą całego pomieszczenia. Przykład? Choćby designerskie półki, w których wykrojone są specjalne wzory, czy nieregularne kształty. Przykładem mogą być półki ułożone w swego rodzaju labirynt – tutaj właściciel może wykazać się nie lada pomysłowością i inwencją twórczą, aranżując nową przestrzeń. W tym niepozornym elemencie kryje się ogromny potencjał. Zwłaszcza że coraz więcej specjalistów od wystroju decyduje się na postawienie właśnie na wiszące półki. W czym tkwi sekret? Oczywiście w tym, co lubimy najbardziej: w połączeniu oryginalnego designu z najwyższą praktycznością!

Półka młodzieżowa ścienna
Na fotografii: PÓŁKA LABIRYNT 15 DO POKOJU MŁODZIEŻOWEGO

 

pixel