Jak zamienić salon w pokój gościnny? To bardzo proste!

2023-05-01
Jak zamienić salon w pokój gościnny? To bardzo proste!

Przyjeżdżają do nas goście (na Święta lub po prostu w odwiedziny), wizyta się przedłuża, aż wreszcie muszą zostać na noc – tę sytuację zna chyba każdy z nas, prawda? Jak w takim momencie komfortowo ugościć naszych znajomych lub rodzinę? Jeśli posiadasz dodatkową sypialnię, to problem z głowy. Jadnak jak zrobić to w mniejszym mieszkaniu? Dziś opowiemy Ci o tym, jak w szybki sposób zamienić salon w pokój gościnny. Udanej lektury!

Przede wszystkim – miejsce do spania

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie miejsce do spania. Pamiętaj przy tym, że aby wygodnie ugościć rodzinę, czy znajomych, nie potrzeba oddzielnej sypialni. Możesz przecież w sypialnię zamienić swój salon – to naprawdę proste. Najważniejsze jest postawienie na rozkładaną sofę, która za dnia będzie spełniać rolę siedziska, zaś wieczorem zamieni się w wygodne łóżko. Zwłaszcza że dziś masz do wyboru naprawdę nowoczesne i komfortowe meble. Na szczęście skończyły się czasy przestarzałych mebli, które owszem, pozwalały się położyć, jednak rano ból pleców był nie do zniesienia… Koniecznie zadbaj o taką komfortową sofę w swoim salonie!

Ciekawą opcją są sofy na nóżkach – to rozwiązanie dodaje wnętrzu lekkości, prezentując się naprawdę gustownie. Całość możesz szybko i wygodnie rozłożyć, tworząc naprawdę komfortowe łóżko z grubym materacem pozbawionym niewygodnych szczelin. A to naprawdę ważne, ponieważ tego typu szczeliny są po prostu niewygodne i nie pozwalają ułożyć się w odpowiedniej pozycji do spania. A przecież nikt z nas nie chce, aby jego goście rano wstali „połamani”, prawda? Warto również pomyśleć nad takim zagospodarowaniu przestrzeni, aby można było wieczorem przesunąć sofę dla jeszcze większej wygody (tutaj modele z nóżkami pasują jak ulał!).

Wygodna sofa do pokoju gościnnego

Salon może być jednocześnie pokojem gościnnym!

Jeśli posiadasz już wygodną sofę, to warto pomyśleć nad resztą mebli. Oczywiście nie musisz dokupować specjalnych, dedykowanych mebli do sypialni! Ciekawą opcją są meble uniwersalne, które mogą spełniać kilka funkcji, np. okrągłe, niskie stoliki, które za dnia pełnią rolę stolika kawowego, zaś wieczorem, po rozłożeniu łóżka, mogą pełnić funkcję szafki nocnej, na której można umieścić książkę, telefon, lampkę nocną, czy okulary do czytania. Pamiętaj: przede wszystkim uniwersalność! Doskonale wiemy, że właściciele mieszkań o mniejszym metrażu muszą się nieco bardziej „nagimnastykować”, jednak możesz nam wierzyć, że współcześni projektanci mebli są naprawdę pomysłowi. Wykorzystaj to na swoją korzyść!

A co z prywatnością? O to również możesz zadbać i to nawet w swoim salonie. Możesz przecież oddzielić przestrzeń do spania za pomocą dwustronnego regału. Taki mebel również spełni kilka funkcji, jednocześnie wyróżniając się praktycznością – przecież wypełnisz go płytami, książkami, roślinami, czy ozdobami! To swego rodzaju ścianka działowa, która może oddzielić dwie przestrzenie: dzienną i nocną. To doskonały sposób na zaaranżowanie nawet mniejszego metrażu. Koniecznie weź to pod uwagę!

Stolik okrągły na metalowych nogach
pixel