Jak zaoszczędzić miejsce w pokoju młodzieżowym? Dobierz odpowiednią szafę narożną

2020-08-29

Przeprowadzenie aranżacji pokoju młodzieżowego to jedno z wyznań, jakie staje na drodze każdego rodzica. Jak zagospodarować małą przestrzeń, aby ta pozostała funkcjonalna, estetyczna, a jednocześnie przyjemna w użytkowaniu dla dziecka? Odpowiedni dobór mebli ma szczególne znaczenie. Jednym z najlepszych rozwiązań są właśnie szafy narożne, które świetnie sprawdzają się zarówno w pokojach nastolatków, jak i młodszych dzieci. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Zapraszamy do lektury!

Szafy narożne ułatwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni

W pokoju młodzieżowym liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. To pomieszczenie, w którym Twoja pociecha spędza najwięcej czasu. Z tego względu aranżacja pokoju dziecka powinna być przeprowadzona rozważnie, z dogłębnym przeanalizowaniem potrzeb nastolatka. Szczególnie należy pamiętać o tym, że jest to miejsce, w którym dziecko odrabia lekcje, dlatego podczas urządzania wnętrza, należy postawić na jego wyciszający charakter. Wszelkiego rodzaju zabawki, czy akcesoria powinny zostać schowane na czas nauki, aby nie rozpraszały dziecka i nie absorbowały niepotrzebnie jego uwagi.

Tu właśnie przydają się meble, które ze względu na swoją dobrze przemyślaną konstrukcję, są pojemne i mogą pełnić jednocześnie kilka funkcji. Szafy narożne doskonale sprawdzają się w tego typu aranżacjach. Producenci oferują dzisiaj różnorodne modele, które posiadają dodatkowe regały, czy półki, pozwalające maksymalnie wykorzystać i zagospodarować nawet niewielką przestrzeń. Dzięki temu zapewniają miejsce nie tylko do uporządkowanego przechowywania ubrań w formie wiszącej (co w przeciwieństwie do trzymania w szufladach zapobiega gnieceniu), ale również na wszelkiego rodzaju akcesoria, jak książki, czy zabawki.

Szafa

Na zdjęciu: Szafa narozna Tablo 2

Szafy narożne w zestawach mebli. To rozwiązanie, na które warto postawić

Szafy narożne doskonale sprawdzają się jako główny mebel do przechowywania rzeczy w pokoju młodzieżowym. Te wyposażone w dodatkowe regały czy półki potrafią zapewnić wystarczająco dużo miejsca na prywatne rzeczy dziecka, aby rodzic nie musiał decydować się na zakup dodatkowych mebli. Jeżeli jednak planujesz całkowicie zmienić wystrój pokoju młodzieżowego, warto przejrzeć, jakie propozycje oferuje producent. Oferta jest dzisiaj bardzo szeroka, dlatego bez problemu znajdziesz zestawy mebli z szafą narożną. Te zasługują na szczególną uwagę, ponieważ zakup mebli w komplecie zawsze gwarantuje niższe koszty, niż meble wybierane solo. To także pewność najlepszego dopasowania mebli pod kątem wymiarów, jakości i kolorów.

Decydując się na zestaw mebli, w których skład wchodzą:

  • szafa narożna,
  • 2 regały stojące,
  • biurko z dodatkowymi szufladami,
  • półka wisząca,
  • oraz łóżko z szufladami,

możesz przeprowadzić łatwą i pełną aranżację pokoju młodzieżowego, bez obaw o to, że podczas użytkowania zabraknie miejsca do przechowywania ubrań, czy książek. Dobrze przemyślane zestawy mebli z szafą narożną sprawdzają się w pokoju każdego nastolatka!

Meble młodzieżowe

Na zdjęciu: Sypialnia młodzieżowa Planet A

 

pixel