Jaka garderoba do przedpokoju? Must have w każdym wnętrzu!

2021-12-05

Pojemna, wygodna i estetyczna garderoba w przedpokoju to chyba marzenie każdej osoby. Jej praktyczność widać szczególnie zimą, czy jesienią, gdy wyciągamy z głębi szafy grube kurtki i płaszcze – wszystko to zajmuje naprawdę sporo miejsca, zwłaszcza gdy w domu jest kilku domowników. Jaką garderobę do przedpokoju wybrać? Na co zwrócić uwagę? O tym wszystkim przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule. Udanej lektury!

Wybierz funkcjonalną garderobę do przedpokoju

Garderoba do przedpokoju sprawdza się cały rok. Jednak odpowiednie wkomponowanie tego mebla do trudnej, często wąskiej przestrzeni przedpokoju nie jest najprostszym zadaniem. O czym więc powinieneś pamiętać? Przede wszystkim o dokładnym zmierzeniu pomieszczenia. Musisz także wybrać miejsce, w którym ustawiony mebel nie będzie przeszkadzał w przemieszczaniu się, czy rozbieraniu po powrocie do domu. Na szczęście dziś masz ogromne możliwości – również, jeśli chodzi o aranżację. No właśnie, jeśli już jesteśmy przy aranżacji, pamiętaj, że przedpokoju nie można traktować po macoszemu. Owszem, raczej nie będziesz tu spędzać wiele wolnego czasu. Jednak to pierwsze miejsce, które widzą Twoi goście. Warto więc, aby była to wizytówka Twojego domu!

Wróćmy jednak do garderoby. Wybierając mebel zwróć uwagę na jego funkcjonalność. Jeśli posiadasz w sypialni pojemną szafę na swoje rzeczy (np. kurtki), to garderoba do przedpokoju nie musi być szczególnie duża. Jednak jeśli ma to być główne miejsce przechowywania rzeczy (szczególnie przy kilku domownikach), to warto wybrać nieco pojemniejszy mebel – najlepiej w wersji kilkuskrzydłowej, który będzie posiadał zróżnicowany układ półek, drążków i szuflad. Dobór nieodpowiedniego mebla do ilości i rodzaju posiadanych rzeczy to zdecydowanie najczęstszy błąd.

Garderoba na metalowych nóżkach

Jaka garderoba do małego przedpokoju?

Oczywiście doskonale rozumiemy, że w niektórych mieszkaniach przedpokój bywa naprawdę malutki. Jednak i tutaj możesz liczyć na sporo pomysłowych rozwiązań. Przede wszystkim ważne jest ustawienie mebla w taki sposób, aby nie przeszkadzał w poruszaniu się. Najczęstszym błędem jest wybranie szafy, która otwiera się w mało wygodny sposób. Pamiętaj, że jeśli nie dysponujesz dużym metrażem, to dodatkowe miejsce pozwoli Ci zaoszczędzić, np. wybranie garderoby z drzwiami przesuwnymi. Do tego pamiętaj o praktycznym, dużym lustrze, które umożliwi Ci ocenę stylizacji przed wyjściem.

Duże lustro ma jeszcze jedną zaletę – pozwoli Ci optycznie powiększyć wnętrze, co w przypadku małego przedpokoju jest na wagę złota. Zresztą, takich praktycznych sposobów na to, aby pobawić się perspektywą, jest więcej. Poza lustrem możesz postawić na drzwi wykonane z jasnej, lakierowanej płyty, one również będą odbijać światło w taki sposób, aby optycznie powiększyć wnętrze. Nieco rozluźnienia w ciasnej przestrzeni dają też poziome pasy na frontach. Co powiesz na pobawienie się szafą pokrytą fototapetą? Sam widzisz, że masz ogrom możliwości do wyboru. Koniecznie daj nam znać, na jakie rozwiązanie Ty się zdecydowałeś!

pixel