Kącik dla dziecka. Jak go urządzić?

2021-12-10

Każdy rodzic chciałby mieć swoją pociechę na oku, zwłaszcza gdy jeszcze nie podrosła na tyle, by bawić się samodzielnie w swoim pokoju. Tutaj jednak pojawia się zasadnicze pytanie: jak urządzić kącik dla dziecka, np. w salonie, czy naszym gabinecie? Chodzi przecież o to, abyśmy mogli zająć się swoimi obowiązkami, jednocześnie doglądając malucha. My mamy na to kilka swoich sposobów. Koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł!

Kącik dla dziecka można urządzić wszędzie!

Dla wielu rodziców wygospodarowanie odrobiny przestrzeni, w której dziecko będzie mogło „zając się sobą” wydaje się niemal niemożliwe. A to błędne założenie – nie potrzeba do tego wiele (nie potrzeba nawet szczególnie dużo miejsca!). Jednocześnie to niesamowicie przydatne w wielu sytuacjach. Powiedzmy, że musisz posprzątać dom. Co w takiej sytuacji zrobić z dzieckiem? Ten sam problem dotyczy gotowania, a zwłaszcza… pracy. Tak, niektórzy z nas pracują zdalnie i chyba ostatnie, co chcemy, to martwienie się o to, co w drugim pokoju robi nasze dziecko. Albo jeszcze gorzej: pozostawiamy dziecko znudzone, bez zajęcia. Przecież w takiej sytuacji nasza pociecha będzie raz po raz nam przeszkadzać!

Przede wszystkim musisz zapewnić maluchowi zajęcie. Kącik dla dziecka musi być wyposażony w: kolorowanki, akcesoria plastyczne, zabawki interaktywne, czytanki, książeczki z obrazkami lub po prostu we wszystko to, czym bawi się nasza pociecha. Najlepiej jest w takiej sytuacji porozmawiać z dzieckiem i… razem zaplanować taką przestrzeń. W końcu to nasze pociechy mają bogatą wyobraźnię – warto czerpać z niej inspirację. Po drugie taka konsultacja sprawi, że maluch będzie czuł się bardzo ważny i z pewnością dużo bardziej doceni własny kącik, spędzając w nim dużo czasu bez przeszkadzania rodzicom!

Jakie meble do kącika dla dziecka?

Nie musisz się obawiać. Zaaranżowanie kącika dla dziecka nie będzie wymagać od Ciebie ogromnego wydatku, czy kupowania złożonych mebli. Wręcz przeciwnie – uważamy, że warto skupić się na podstawach. Przede wszystkim: wygodny, nieduży i bezpieczny stolik. Może to być propozycja dedykowana dla dzieci lub wielofunkcyjna. Tak, na rynku znajdziesz dziś tak duży wybór, że z pewnością wybierzesz stolik, który posłuży Ci jako stolik kawowy (np. w trakcie odwiedzin gości

Kolejną ciekawą opcją jest zadbanie o miejsce do odpoczynku dla malucha. Naszym zdaniem absolutnym hitem są tutaj duże poduchy – najlepiej w rozmiarze XXL. Dzieci je wprost ubóstwiają! Jednocześnie taka poducha sprawdzi się zarówno jako miejsce do zabawy, jak i odpoczynku. Nie da się ukryć, że to ogromna frajda, o której marzą wszystkie dzieci. I wiesz co? Z doświadczenia wiemy, że zaskakująco często odpoczywają na nich również dorośli… Pomyśl o tej propozycji. Jesteśmy pewni, że dzięki temu bez trudu zorganizujesz swojemu dziecku takie stanowisko, na którym będzie mogło spędzać dużo czasu, nie przeszkadzając Ci w trakcie pracy!

pixel