Kącik konesera. Jak wybrać odpowiedni stojak na płyty?

2017-11-03
Kącik konesera. Jak wybrać odpowiedni stojak na płyty?
Wbrew przewidywaniom, płyty CD i DVD nie odeszły do lamusa. Wciąż w wielu domach zalegają dziesiątki, a nawet setki opakowań (czasem są to nawet kultowe kasety VHS!) z których bardzo często się korzysta, ale którym dosyć trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania. Na szczęście jest na to świetne rozwiązanie.

Stojak na płyty muzyczne i filmowe

Popularny YouTube nie zastąpi tradycyjnego sposobu słuchania muzyki – kupienia płyty swojego ulubionego zespołu, rozpakowania folii i włożenia krążka wprost do odtwarzacza muzycznego albo gramofonu. Ważne są emocje przeżywane w tej chwili, ale i sam rytuał, który trudno docenić i zrozumieć jest osobie, która na co dzień nie słucha muzyki w ten sposób. Jednak nawet największy fan tradycyjnego słuchania muzyki zdaje sobie sprawę, jak kłopotliwe jest uporządkowanie nawet średnio dużej kolejki. Co na to zaradzić?

Podobnie w przypadku filmów – w wielu polskich domach wręcz „zalegają” dziesiątki płyt CD i DVD z filmami, i chodzi zarówno o te starsze wydania, jak i nowe, wykonane techniką Blu-ray. Co zrobić z piętrzącymi się stosami niepraktycznych pudełek? Najlepszym rozwiązaniem jest uporządkowanie ich za pomocą stojaka na płyty. To nieco archaiczne rozwiązanie wraca do łask – coraz więcej sklepów meblarskich oferuje gustowne, trwałe stojaki, które sprawdzą się w każdym stylu wnętrzarskim.

Stojak Regał na płyty CD
na fotografii: Stojak na płyty CD podwójny z muzyką

Stojak na płyty to świetny prezent dla dziecka

O ile dorośli korzystający z płyt CD i DVD faktycznie nie są częstym widokiem, o tyle dzieci i młodzież bardzo często posiadają całkiem pokaźne kolekcje. Są to zarówno płyty muzyczne, filmy, ale przede wszystkim płyty edukacyjne, szkolne i gry – zarówno komputerowe, jak i te przeznaczone na konsolę.

Uporządkowanie tylu nośników jest kłopotliwe i frustrujące, dlatego warto zadbać o jedno bezpieczne miejsce w którym dziecko będzie mogło je przechowywać. Nauczy je to dbałości o swoje płyty i z całą pewnością będzie świetnym motorem do przeanalizowania, które gry, czy filmy są potrzebne, a których można się pozbyć, np. komuś je oddając.

Czym powinien charakteryzować się dobry stojak na płyty? Powinien być przede wszystkim trwały i jak najbardziej pojemny, a przy tym musi estetycznie wyglądać. Przed zakupem oceń, ile płyt będziesz w nim trzymał. To przy okazji świetny sposób na uporządkowanie kolekcji i zbadanie ile płyt nadaje się do dalszego użytkowania.

Stojak na filmy Blu-ray
na fotografii: Stojak podwójny na płyty z filmami Blu-ray gry PS3 PS4 XBOX ONE 96 płyt

pixel