Kanapa, czy łóżko? Sprawdź, co sprawdzi się w pokoju nastolatka?

2016-10-20
Dziecko rośnie w tak szybkim tempie, że nawet się nie obejrzymy kiedy ze słodkiego bobasa zmienia się w nastolatka. Dorastająca pociecha potrzebuje swojej przestrzeni, którą chcemy mu jak najlepiej zaaranżować. Pytanie tylko, w jaki sposób?

Często największym dylematem przed jakim stajemy jest wybór pomiędzy kanapką, a łóżkiem. Przyjrzyjmy się zatem jakie wady i zalety mają oba te rozwiązania.

Wybór łóżka dla nastolatka nie powinien być dziełem przypadku


Można powiedzieć, że jest to centralny element pokoju, gdyż właśnie tam młody człowiek spędza najwięcej czasu. To miejsce nie tylko do spania, ale też uczenia się, czytania, książek, surfowania po sieci czy rozwijania zainteresowań. Wybierając więc łóżko trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary oraz rodzaj materaca, ale też czy posiada inne przydatne funkcjonalności. Wiele łóżek młodzieżowych posiada dodatkowe szuflady, które służą nie tylko do chowania w nich pościeli. Łóżko Stone poza pojemnikiem na kołdrę i poduszkę posiada również wygodną szafkę do schowania notatek, książek czy innych drobiazgów. Z kolei łóżko Zoom poza funkcjonalnymi szufladami, ma w zagłówek wbudowaną szafkę, na której można ułożyć wszystkie swoje skarby.

Łóżko młodzieżowe 90x200

Jeśli nasz nastolatek pokój dzieli z bratem lub siostrą to warto pomyśleć o wyborze łóżka piętrowego. Nie zabiera ono tyle przestrzeni co dwa osobne spania, a może zapewnić taki sam komfort odpoczynku. Łóżko Mobi posiada wbudowaną półkę, na której pomieścić można książki czy ubrania. Piętrowe łóżko jednoosobowe z kolei doskonale sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń. Spanie na podwyższeniu, a na dole biurko to funkcjonalne rozwiązanie pozwalające wygospodarować dodatkowe miejsce.

Łóżko młodzieżowe 2 osobowe piętrowe

Kanapa pomoże utrzymać porządek


Kanapy są niezwykle funkcjonalnymi rozwiązaniami zwłaszcza w przypadku gdy pokój naszej pociechy nie jest zbyt dużych rozmiarów. W takim wypadku w ciągu dnia łóżko może zabierać zbyt dużo przestrzeni. Należy pamiętać, że taki pokój nie jest tylko sypialnią, ale też miejsce do którego zaprasza się znajomych czy sympatię. W takim wypadku warto postawić na oryginalną kanapę, która skomponuje się z całością wystroju wnętrza.

Kanapa młodzieżowa

Nastoletnie pociechy mają już zwój gust i pewne wyobrażenie o tym jak ich pokój powinien wyglądać, warto więc wpisać się w tę konwencję. Miłośnika motoryzacji na pewno ucieszy taka kanapa auto1 lub auto2. Z kolei zapalony piłkarz na pewno ucieszy się z takiej kanapy. Jak widać wybór wzorów, rozmiarów i modeli jest naprawdę duży. Niezależnie więc od tego czy kupisz kanapę czy łóżko do pokoju nastolatka, znajdziesz wiele rozwiązań, które spełni zarówno Twoje oczekiwania jak i Twojego dziecka.

Kanapa samochód

To jak? Duża, wygodna kanapa, czy jednak typowe łóżko do spania?

pixel