Komody do salonu pomogą Ci lepiej zorganizować przestrzeń

2019-04-12
Komody do salonu pomogą Ci lepiej zorganizować przestrzeń

Umeblowanie i dekorowanie salonu nie należy do łatwych zadań – wie o tym każdy, kto podjął się chociaż raz tego zadania. Między wszystkimi niezbędnymi meblami a nie do końca potrzebnymi ozdobami ciężko znaleźć balans. Proponujemy niezawodne rozwiązanie w postaci odpowiednio dobranego mebla, który spełni funkcję zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną.

Komody do salonów mniejszych i większych

Jeżeli zdecydujesz się na wstawienie do salonu komody, musisz dokładnie przemyśleć zakup i wybrać odpowiedniej wielkości mebel. Zbyt duży model przytłoczy wnętrze, zdominuje aranżację w złym tego słowa znaczeniu i całkowicie zaburzy wizualne wrażenie przestrzeni. Z kolei zbyt mała komoda może nie spełnić praktycznej funkcji lub po prostu zginąć wśród bibelotów i dekoracji – równie dobrze można w takim wypadku nie wydawać na nią pieniędzy.

Najlepszym sposobem jest wybranie ściany, przy której chcemy ustawić mebel, i odmierzyć około połowę jej długości, pozostawiając 1/4 z każdej strony mebla. Jeżeli natomiast ma stać w towarzystwie innych elementów wyposażenia, to warto wykorzystać dostępne miejsce do maksimum. W ten sposób umeblowanie stworzy wizualnie spójną całość, co z pewnością przełoży się na ogólny charakter i wdzięk pokoju. Dobrze zagospodarowana przestrzeń to już połowa aranżacyjnego sukcesu.

Komoda Modena
Na fotografii: Komoda Modena 2 do salonu 2D

Oczywiście umiejscowienie komody również ma znaczenie. Nie powinna przecież utrudniać poruszania się po salonie, zasłaniać okien ani źródła światła, i – przede wszystkim – stać na środku pokoju. Wydawałoby się, że ostatnia część to żart, ale widzieliśmy już naprawdę wszystko.

Rozmiar to nie wszystko – wybierz mebel we właściwym stylu

Drugim z najważniejszych kryteriów jest oczywiście wygląd mebla. Nawet najlepiej dobrana pod względem rozmiaru futurystyczna komoda do salonu nie sprawdzi się we wnętrzu o charakterze retro czy rustykalnym. Nie musisz być jednak specjalistą od aranżacji wnętrz, aby poradzić sobie z tym zadaniem. Wystarczy odrobina cierpliwości i rozeznania, a wskazówek możesz szukać np. w:

  • kolorowych magazynach,
  • domach i mieszkaniach znajomych,
  • internetowych artykułach,
  • katalogach sklepów meblowych lub z akcesoriami dekoracyjnymi.

Przede wszystkim upewnij się, że nowy nabytek będzie współgrał z już obecnymi w salonie meblami. Komoda nie jest żadnym wyjątkowym elementem wyposażenia, dlatego nie powinna się zbytnio wyróżniać – zarówno pod względem designu, jak i koloru. Upewnij się, że barwy nie zgrzytają z kolorem ścian, a stylistyka zbytnio nie odbiega od panującego we wnętrzu pomieszczenia stylu.

Komoda do salonu i jej dualistyczna funkcja

Po pierwsze, komoda w salonie pozwala na ustawienie i zaaranżowanie dekoracji i dodatków. Możesz na niej ustawić ramkę ze zdjęciem, ozdobne świeczniki na wypadek kolacji z przyjaciółmi, czy świąteczne bibeloty dla dodania klimatu. Z kolei w jej wnętrze możesz trzymać wszystkie niezbędne w salonie rzeczy w jednym miejscu. A zatem wypełnione talerzami szafki doskonale będą współgrać ze sztućcami w szufladzie. Masz już osobne miejsce na zastawę? Żaden problem – w salonie możesz zatem przechowywać wszystkie dokumenty, książeczki zdrowia, paszporty, wstążki, torebki na prezenty – cokolwiek chcesz, i cokolwiek zawadza Ci w innych częściach domu. To surowy fakt – jeżeli masz problem z zarządzaniem przestrzenią, postaw na komody do salonu. Na pewno nie pożałujesz, a czas spędzony na poszukiwaniach zwróci się z nawiązką przy pierwszych porządkach.

Komoda do salonu
Na fotografii: Barek z komoda Firo 7 do salonu

 

pixel