Komplety wypoczynkowe w stylu PRL. To hit sezonu!

2023-05-25
Komplety wypoczynkowe w stylu PRL. To hit sezonu!

Styl PRL kojarzy się z wieloma rzeczami – betonowymi blokami mieszkalnymi, ciężkimi meblami (nie zawsze ergonomicznymi), ale za to niezwykle trwałymi i solidnymi. Jednym z elementów wyposażenia, który kojarzy się ze stylem PRL, są komplety wypoczynkowe, które dzisiaj wracają do łask. Oczywiście w udoskonalonych wersjach! Styl PRL nie bez powodu przeżywa renesans, o czym dziś opowiemy w naszym najnowszym artykule!

Zestaw wypoczynkowy PRL

Weź pod uwagę wielkość mebli do przedpokoju

W latach 60. i 70. XX wieku meble wykonywano zazwyczaj z drewna, w mniejszym stopniu z tworzyw sztucznych. Były one nie tylko ciężkie (kto jeszcze pamięta wnoszenie ich po schodach na wyższe piętra?), ale za to niezwykle solidne, a ich trwałość widać nawet dziś! Nie bez znaczenia był także fakt, że meble te były często projektowane przez znanych projektantów i artystów, przez co dziś wiele propozycji jest białymi krukami na rynku. Co składa się na komplet wypoczynkowy w stylu PRL? Oczywiście kanapa, fotele (obowiązkowo na wysokich nóżkach!) oraz często stolik kawowy. Całość ma bardzo specyficzny design, który uwielbiają współcześni projektanci wnętrz!

Fotel z PRL do pokoju

Co wyróżnia komplety wypoczynkowe w stylu PRL?

Charakterystyczne elementy, jakie można spotkać w komplecie wypoczynkowym w stylu PRL to między innymi: proste formy, prostokątne podłokietniki, nóżki w fotelach, a także metalowe elementy, jak zgrabne kółka pod nogami. Takie meble często były tapicerowane w trwałe tkaniny, które nie ulegały szybkiemu zużyciu. Całość ma swój niepowtarzalny klimat retro, który odpowiednio wkomponowany w przestrzeń może prezentować się niezwykle efektownie! Do tego meble nadają wnętrzu ciepła i przytulności, na co wpływają drewniane elementy. Pamiętaj jednak, że komplety wypoczynkowe w stylu PRL będą pasowały przede wszystkim do wnętrz o stonowanej kolorystyce, w których dominują jasne, pastelowe kolory. Dzięki temu meble te będą się wyróżniać i staną się elementem wyróżniającym wnętrze!

Wersalka PRL Kanapa
pixel