Marzą Ci się meble w kolorze pudrowego różu? Sprawdź, z czym warto je zestawić

2021-03-08
Marzą Ci się meble w kolorze pudrowego różu? Sprawdź, z czym warto je zestawić

Pudrowy róż to kolor, który doskonale sprawdza się w aranżacjach wnętrz. Wbrew pozorom sięgają po niego nie tylko kobiety! Dobrze dobrana paleta barw potrafi z miejsca odmienić zastaną przestrzeń. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, jeśli przy urządzaniu wymarzonego domu chcesz wykorzystać meble w kolorze pudrowego różu. Jesteś ciekawy? W takim razie zapraszamy do lektury!

Różowa pufa do salonu – stylowy, kobiecy dodatek2

Pudrowy róż to wyjątkowo wdzięczny kolor, który w ostatnich latach z powodzeniem zastępuje w aranżacjach beże i szarości. Dzięki temu, że ma w sobie coś intrygującego (nie wywołuje silnych emocji – nie jest ani zimny, ani ciepły), doskonale sprawdza się jako bazowy kolor we wnętrzu. Do tego odnajduje się niemal w każdym pomieszczeniu: salonie, sypialni, kuchni, czy pokoju dziecięcym. Łatwo komponuje się również z wieloma kolorami:

  • szarościami,
  • bielą,
  • złotem,
  • granatem,
  • butelkową zielenią,
  • czy błękitem.

Chętnie sięgają po niego osoby aranżujące swoje mieszkanie w stylu skandynawskim, minimalistycznym, czy art deco. Jeżeli nie chcesz, aby pudrowy róż stanowił bazę palety kolorystycznej w Twoim wnętrzu, możesz na niego postawić przy dobieraniu dodatków. Przykładem może być różowa pufa do salonu, która nie tylko dodaje wnętrzu kobiecości (za sprawą swojego odcienia), ale również lekkości, dzięki subtelnej i eleganckiej konstrukcji. Doskonale sprawdzi się we wnętrzu, kontrastując z wyrazistym, czarno-białym dywanem, lub w towarzystwie granatowych ścian.

Zestaw wypoczynkowy do salonu w odcieniu pudrowego różu. Z czym warto go połączyć?

Tak, jak już wspomnieliśmy, pudrowy róż doskonale odnajduje się jako baza przy aranżacji wnętrza. Z tego względu możesz na niego postawić bez obaw przy wyborze większych mebli. Przykładem może być właśnie zestaw wypoczynkowy do salonu, który króluje we wnętrzu, ściągając na siebie całą uwagę gości. Jak go zaaranżować, aby prezentował się stylowo? To, z jakimi kolorami go zestawisz, decyduje o finalnym efekcie całej aranżacji. Wnętrza z wykorzystaniem pudrowego różu mogą prezentować się delikatnie i kobieco (wręcz cukierkowo), jeżeli użyjesz w nich pastelowych barw (np. błękitu), bieli, złota, lub szarości.

Nikt nie powiedział jednak, że wnętrza z pudrowym różem nie mogą posiadać odpowiedniego „pazura”! Zestaw wypoczynkowy do salonu możesz zestawić z wyrazistym dywanem, elegancką granatową ścianą lub dodatkami w odcieniu morskim. Dzięki temu całość będzie ze sobą współgrać, prezentując wyrazisty i odważny design. Pamiętaj, że to, jaki klimat będzie panował w Twoim mieszkaniu, zależy w głównej mierze od dobrania odpowiednich proporcji kolorów oraz kształtów i faktury wybranych przez Ciebie mebli. Przykładowo: zestaw wypoczynkowy do salonu w odcieniu pudrowego różu doskonale sprawdzi się zarówno w pastelowym, kobiecym wnętrzu, pełnym szarości i złotych dodatków, ale również w nieco bardziej buntowniczej wersji – w towarzystwie roślin i szorstkiego betonu.

pixel