Masz problemy ze snem? Rozwiązaniem może być znalezienie odpowiedniej poduszki

2020-07-31
Każdy wie, że jakość snu zależy w głównej mierze od tego, jak urządzona jest nasza sypialnia. Jeżeli po kolejnych przemeblowaniach i zmianach wystroju wciąż miewasz problemy ze snem, warto sprawdzić jakość posiadanej poduszki. Ten mały element pościeli wbrew pozorom wywiera ogromny wpływ na wygodę i komfort w trakcie snu. Jak wybrać właściwy model poduszki? Zapraszamy do artykułu!

Poduszka profilowana poprawia wygodę podczas snu

Wysokiej jakości poduszka profilowana potrafi odmienić jakość wysypiania się niemal każdej osoby. Dzięki temu, że posiada doskonale przemyślany kształt, dopasowuje się w nocy do przybranej pozycji ciała. Sprawia to, że osoby korzystające z tego typu pościeli, mogą liczyć na zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas snu. Takie rozwiązanie cenią sobie szczególnie osoby, które miewają bóle pleców i głowy, oraz budzą się z odrętwieniem rąk. Korzystanie z profilowanej poduszki zmniejsza obciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i łagodzi napięcie mięśni przykręgosłupowych, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie objawów. Wiele osób korzysta również z tego typu pościeli profilaktycznie, ponieważ profilowana poduszka pomaga zapobiec tego typu problemom w przyszłości.

Jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości snu, warto postawić na profilowaną poduszkę od sprawdzonego producenta. Dlaczego?

  • Tradycyjne poduszki, wypełnione pierzem, stanowią doskonałe miejsce do rozwoju roztoczy i grzybów. Łatwo tutaj o reakcję alergiczną, która nie tylko sprawi dyskomfort podczas użytkowania, ale może nieść ze sobą dużo poważniejsze konsekwencje zdrowotne.
  • Tanie poduszki profilowane, wypełniane silikonowymi kulkami lub zwykłą gąbką, łatwo się odkształcają (często bezpowrotnie), co może negatywnie wpłynąć na przyjmowaną postawę podczas snu.
  • Wybierając poduszkę profilowaną, koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany pokrowiec. Tutaj najlepiej sprawdzają się materiały, które możesz wyprać w 60 stopniach – to gwarancja utrzymania czystości produktu.
  • Sprawdź, czy producent podaje dokładne wymiary poduszki. Dzięki temu dostosujesz jej wysokość do swojej budowy ciała (im bardziej rozbudowana sylwetka, tym wyższej poduszki potrzebujesz).

Poduszka

Na zdjęciu: Poduszka Creative wkład lateksowy

Profilowana poduszka to najlepsze rozwiązanie dla alergika

Oprócz tego, że profilowana poduszka zapewnia utrzymanie prawidłowej postawy ciała w nocy, jest też świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią najwyższy poziom higieny podczas snu. Modele z lateksowym wkładem zapewniają odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza w pościeli, co w zdecydowanym stopniu ogranicza rozwój roztoczy i grzybów. Z tego względu jest szczególnie ceniona przez alergików.

Dla osób z alergią na roztocza najlepszym rozwiązaniem są poduszki ze specjalnie zaprojektowanym systemem kanalików, który pozwala na właściwą wentylację pościeli oraz oddychanie skóry. Pokrowce wysokiej jakości poduszek można poddawać praniu nawet w 60 stopniach. Pozwala to na zachowanie odpowiedniego poziomu czystości pościeli, co bezpośrednio przekłada się np. na stan cery użytkownika. Jest to szczególnie ważne dla osób z problemami skórnymi, np. trądzikiem pospolitym.

Poduszka

Na zdjęciu: Poduszka Active własciwosci antyalergiczne

 

pixel