Meble do przedpokoju. Funkcjonalność, czy estetyka?

2023-05-30
Meble do przedpokoju. Funkcjonalność, czy estetyka?

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą osoby odwiedzające nasze mieszkanie. Dlatego jego wystrój i meble mają duże znaczenie – w końcu dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, prawda? Wiele osób jednak ma dylemat, na co postawić: na funkcjonalność mebli, czy na estetykę? A co, jeśli Ci powiemy, że można mieć jedno i drugie? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Weź pod uwagę wielkość mebli do przedpokoju

Wybierając meble do przedpokoju, należy wziąć pod uwagę jego wielkość. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, warto zdecydować się na meble kompaktowe, które nie zajmą zbyt wiele miejsca. Jeśli mamy do czynienia z dużym przedpokojem, można zainwestować w większe szafki i meble o większej pojemności. Na szczęście dziś możesz liczyć na propozycje, które łączą w sobie pakowność i funkcjonalność z wysoką estetyką wykonania. Przykład? Choćby garderoby na nóżkach, duże przeszklenia, meble na metalowym stelażu, czy te wpasowujące się w modny dziś minimalizm. Dzięki temu przedpokój będzie prezentować się stylowo, jednocześnie komponując się z wystrojem pozostałych wnętrz.

Nowoczesna garderoba na metalowych nóżkach

Zadbaj o odpowiednią kompozycję

Meble do przedpokoju powinny być dopasowane do stylu wyposażenia całego mieszkania. Warto zdecydować się na meble w podobnej kolorystyce do pozostałych pomieszczeń – w ten sposób styl będzie po prostu spójny. Często przedpokoje urządza się w jasnych kolorach, które optycznie powiększają pomieszczenie. Jeśli mamy do czynienia z mniejszym przedpokojem, warto zdecydować się na jasne meble, które odbiją światło i optycznie powiększą przestrzeń. W ten sposób nawet przy niewielkim metrażu, dzięki kilku sztuczkom, wnętrze będzie miało przyjemną i po prostu przytulną atmosferę. Nie ma nic gorszego niż niewielkie przedpokoje, w których upycha się pojemne, ale przytłaczające swoją wielkością meble. Taka przestrzeń momentalnie staje się „zagracona” i… niewiele ma wspólnego z dobrym stylem!

Garderoba do przedpokoju z lustrem frezowane fronty
pixel