Meble skórzane. Hit, czy kit?

2021-09-24
Meble skórzane. Hit, czy kit?

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, to nic nie wzbudza tak skrajnych emocji, jak meble skórzane. Ten materiał przez wielu projektantów (ale też użytkowników) jest absolutnie znienawidzony. Inni z kolei go uwielbiają. Właśnie dlatego postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości, zbierając wszystkie za i przeciw w naszym najnowszym artykule. Jesteś ciekaw? W takim razie udanej lektury!

Skórzany fotel dodaje klasy!

Jesteś miłośnikiem męskich, nieco cięższych wnętrz? A może odpowiada Ci wystrój w stylu myśliwskim? W takim razie skórzany fotel będzie pasować jak ulał! To doskonały wybór zarówno do salonu, jak i do prywatnego gabinetu. Nie da się odmówić temu rozwiązaniu klasy – skóra w naturalny sposób sprawia, że całe wnętrze nabiera zupełnie innego charakteru. Oczywiście ten nie każdemu będzie odpowiadać. Skórzane fotele niestety nie odnajdą się we wnętrzach minimalistycznych, czy nowoczesnych (które dziś są szalenie modne). Może stąd bierze się ta naturalna rezerwa wobec tego typu propozycji?

Cóż, propozycje ze skóry są nieco bardziej wymagające. Bardzo często trzeba zbudować aranżację wnętrza właśnie wokół nich. To nie jest subtelny dodatek – to meble, które z pewnością przyciągną uwagę wszystkich gości. Trzeba więc odpowiednio przemyśleć i zagospodarować całą przestrzeń. Jednak jeśli taki klimat Ci odpowiada, to absolutnie idź w tym kierunku! Kolejna uwaga – wiele osób postrzega meble skórzane jako kłopotliwe i problematyczne, zwłaszcza w kontekście czyszczenia i konserwacji. A to przecież mit! Ich czyszczenie jest dużo prostsze niż w przypadku innych materiałów. Wystarczy do tego odpowiedni środek do pielęgnacji skóry i rękawica wykonana z frotty!

Fotel ze skóry

Na zdjęciu: Fotel skórzany Roma

Skórzana kanapa – funkcjonalna, czy problematyczna?

Wracając jeszcze na moment do czyszczenia i konserwacji – pamiętaj, aby nie korzystać ze środków codziennego użytku, które często sprawdzają się przy czyszczeniu innych mebli. Nie używaj więc wody z płatkami mydlanymi, czy płynu do mycia naczyń. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób zniszczysz materiał i pozbawisz skórę warstwy ochronnej. Zawsze wybieraj więc środki dedykowane do konserwacji mebli skórzanych. Dzięki temu całość będzie prezentować się fantastycznie przez wiele lat i to bez częstych „pęknięć”. Te biorą się właśnie ze złej konserwacji mebli skórzanych. Pamiętaj o tym!

Jeśli chodzi o skórzane kanapy, to sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku foteli wykonanych z tego materiału. Przy odpowiedniej aranżacji wnętrza możesz zyskać mebel, który nie tylko prezentuje się z klasą, ale także… po prostu jest niezwykle wygodny! Skórzane kanapy są przyjemne w dotyku i dostosowują się do ciężaru ciała. Do tego zapewniają przyjemny, bardzo przytulny klimat oraz, czego nie da się ukryć, dodają wnętrzu więcej prestiżu. Jednocześnie nie gromadzą kurzu i tym samym nie hodują w swoich zakamarkach roztoczy – są więc świetnym wyborem dla alergików. Podsumowując: nie da się ukryć, że aranżacja wnętrza ze skórzanymi meblami jest nieco bardziej wymagająca od propozycji minimalistycznych. Jednak naszym zdaniem naprawdę warto postawić na to rozwiązanie!

sofa skórzana

Na zdjęciu: Sofa skórzana 3 osobowa Roma

pixel