Metal w aranżacji wnętrza. Czy może dodać lekkości?

2020-12-21
Metal w aranżacji wnętrza. Czy może dodać lekkości?

Metal, choć z pozoru na to nie wygląda, jest bardzo wdzięcznym materiałem do aranżacji wnętrza. Nie ma co się dziwić. W ostatnich latach zyskał ogromną popularność m.in. za sprawą stylu industrialnego, który doskonale sprawdza się przy aranżacjach miejskich mieszkań. Czy metal może dodać wnętrzu przytulności i sprawić, aby prezentowało się lekko i świeżo? Zapraszamy do artykułu!

Nowoczesne meble do salonu – tu liczą się detale

Metal użyty w zbyt dużej ilości może przytłoczyć aranżację każdego mieszkania. Doskonale wiedzą o tym producenci mebli, którzy decydują się na używanie tego materiału w odpowiednich proporcjach. To właśnie one odpowiadają za uzyskanie efektu „wow”. Metal doskonale sprawdza się przy detalach wnętrzarskich. Te najlepiej prezentują się zestawione z kontrastującymi elementami. Przykładowo, materiał ten doskonale współgra z meblami:

 

  • z naturalnych materiałów, np. jasnego drewna,

  • o wysokim połysku, np. białymi frontami szafek,

  • z szarymi oraz czarnymi dodatkami, które podkreślają jego strukturę i nowoczesny charakter.

 

Aranżacje z użyciem metalu są doskonałą odpowiedzią na potrzeby współczesnego Klienta. To chłodny materiał, który kojarzy się z nowoczesnością i postępem. Z tego właśnie względu tak chętnie sięgają po niego osoby młode, planujące aranżację swojego pierwszego mieszkania. Nowoczesne meble do salonu wyposażone są często w detale wykonane właśnie z metalu. Stylowe nóżki, półki, czy regały o cienkich, metalowych brzegach prezentują się lekko i nadają meblom nowoczesnego charakteru. Dzieje się tak właśnie dlatego, że materiał ten używany jest jedynie do drobnych, smukłych elementów, a nie rozległych płaszczyzn – te mogłyby z łatwością przytłoczyć zastaną aranżację.

Na zdjęciu: Komplet nowoczesnych mebli do salonu Ejoy

Czy wnętrza z użyciem metalu mogą być przytulne?

Oczywiście, że tak! Kluczową rolę w aranżacji z użyciem metalu odgrywają dobrze wyważone proporcje, zastosowane kolory oraz użyte materiały. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, metal doskonale koresponduje z drewnem. Sprawia to, że meble o metalowej podstawie nabierają charakteru vintage, choć utrzymują się w nowoczesnej konwencji. To doskonały przykład na to, jak połączyć tradycję meblarską z najnowszymi, wnętrzarskimi trendami.

 

Metal może być z powodzeniem użyty nie tylko w salonie. To materiał, który odnajduje się niemalże w każdym pomieszczeniu w domu. Stylowa kuchnia, sypialnia, czy przedpokój z metalowymi dodatkami – to wszystko jest możliwe, przy zachowaniu ostrożności i odpowiednich proporcji. Boisz się, że metal we wnętrzu sprawi, że Twoje mieszkanie nie będzie wystarczająco przytulne? Nie ma potrzeby. Wystarczy pamiętać o dobrym doświetleniu każdego pomieszczenia (zarówno światłem naturalnym, jak i sztucznym). Połyskujące przestrzenie i naturalne materiały mogą sprawić, że metalowe detale dodadzą jedynie charakteru całej aranżacji, podkreślając jej przytulny, rodzinny charakter. Nowoczesne meble do salonu? Mamy nadzieję, że teraz postawisz na nie bez najmniejszych obaw!

Na zdjęciu: Komoda do salonu nowoczesna Ejoy 120

pixel