Mieszkanie w styl cozy? Sprawdźmy, jak wygląda!

2021-08-13
Mieszkanie w styl cozy? Sprawdźmy, jak wygląda!

Styl „cozy home” święci prawdziwe tryumfy, podbijając serca fanów designu, specjalistów od aranżacji wnętrz, czy również użytkowników Instagrama. Trudno się dziwić, ponieważ to niepowtarzalna i przytulna estetyka, w której można poczuć się niezwykle błogo! Czym jest styl „cozy home” i jak w łatwy sposób uzyskać go w swoim domu? Dziś podpowiemy Ci kilka pomysłowych rozwiązań. Koniecznie sprawdź nasz najnowszy artykuł!

Co charakteryzuje styl cozy?

Styl cozy to przede wszystkim kolorystyka, w której w naturalny sposób czujemy się dobrze. Królują tu więc jasne beże, ecru, szarości, brązy, czy nawet odcienie miodu. Pamiętaj jednak, aby przy aranżacji unikać zimnych odcieni. Ciekawym pomysłem będzie jednak wykorzystanie miętowych dodatków (np. w postaci koca, czy poduszek). Wszystko to składa się na niezwykle ciepły klimat – właśnie dlatego styl cozy podbija wszystkie media społecznościowe. „Przytulny” – to słowo klucz w tym przypadku! O czym jeszcze powinieneś pamiętać, poza kolorami? Przede wszystkim o odpowiednich meblach, które będą współgrać z przytulnym charakterem wnętrza.

„Cozy home” to przede wszystkim jasne odcienie i ta zasada dotyczy również mebli. Chodzi o to, aby wnętrze wyciszało, uspokajało i przywracało nam harmonię. Właśnie dlatego tak ważne jest postawienie na odpowiednie meble. Te powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Oczywiście najczęściej spotkamy meble drewniane (stoliki kawowe, sofy na drewnianych nóżkach), jednak ciekawą opcją są również różnego rodzaju propozycje wiklinowe, czy bambusowe. Warto tutaj nieco poeksperymentować, poszukując gustownych, a jednocześnie naturalnych dodatków, które doskonale wpiszą się w zastaną aranżację.

Stolik na metalowym stelażu

Na zdjęciu: Komplet stolików stylowych na metalowym stelazu

Styl cozy to przede wszystkim dodatki!

Jeśli wybrałeś już odpowiednie meble, to pora na to, co w stylu cozy jest najważniejsze. Mowa oczywiście o dodatkach! To one odgrywają tutaj kluczową rolę. Do najważniejszych z pewnością można zaliczyć wygodne, puszyste poduchy i dywany. Do tego pluszowe koce, czy futrzane pufy. Wszystko to daje fantastyczny, niezwykle przytulny i rodzinny efekt. Zwłaszcza jeśli odpowiednio oświetlisz wnętrza – tutaj zdecydowanie królują kolorowe światełka zawieszone na oknach, czy stylowe, niewielkie lampy umieszczone w różnych miejscach.

Jedną z najefektowniejszych opcji wydaje się być zainwestowanie w szeroki parapet – koniecznie ozdobiony poduchami! Miejsca powinno na nim wystarczyć na to, abyś mógł swobodnie usiąść i poczytać książkę lub wypić ulubioną, aromatyczną kawę, jednocześnie pstrykając naprawdę widowiskową fotkę na swoje media społecznościowe. Właśnie to wyróżnia styl cozy – odpowiednia, przytulna estetyka przykuwa wzrok, będąc niezwykle fotogeniczną. Do tego, nie oszukujmy się, przebywanie w tak urządzonym wnętrzu to sama przyjemność, którą doceni każdy domator i miłośnik relaksu w dobrym stylu. To co, styl cozy Tobie również przypadł do gustu? W takim razie życzymy powodzenia przy aranżowaniu swojego mieszkania! 

Na zdjęciu: Pufa tapicerowana Oviedo Gloss do siedzenia z nożkami czarny polysk

pixel