Mieszkanie w stylu prowansalskim. Jakie meble sprawdzą się w nim najlepiej?

2020-10-23
Mieszkanie w stylu prowansalskim. Jakie meble sprawdzą się w nim najlepiej?

Styl prowansalski wywodzi się z jednego z najpiękniejszych regionów Francji. Zapach lawendy, pastelowe kolory i przytulną atmosferę pokochali również Polacy, którzy coraz chętniej aranżują swoje mieszkania właśnie w tym stylu. Nie ma co się dziwić, to wnętrza idealne dla osób o spokojnym charakterze, uwielbiających kontakt z harmonią i naturą. Jak zaaranżować mieszkanie w stylu prowansalskim? Zapraszamy do artykułu!

Zestaw mebli prowansalskich – wymarzone wnętrze Twojego domu

Mieszkanie w stylu prowansalskim jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie spokój i wyciszenie. Odnajdą się w nim wszyscy wielbiciele upalnych wakacji i zapachu świeżych kwiatów. We wnętrzach prowansalskich dominują ciepłe odcienie bieli i pastelowe kolory, które działają na domowników wyciszająco i relaksująco. Dlatego decydując się na aranżację mieszkania w tym stylu, warto postawić na zestaw mebli prowansalskich, które doskonale ze sobą współgrają i wzajemnie się uzupełniają. Przykładem mogą być tutaj:

  • zestaw 6 krzeseł,
  • stół rozkładany,
  • komoda,
  • witryna,
  • lustro.

Wysoka jakość wykonania mebli ma tutaj szczególne znaczenie. Dlaczego? Każdy element pokryty jest białą farbą, która pod wpływem wieloletniego użytkowania może ulec przetarciu, a drewno uszczerbieniu. Jest to szczególnie widoczne np. na nogach krzeseł, czy stołu. Dlatego, jeżeli planujesz urządzić mieszkanie w stylu prowansalskim, warto postawić na zestaw mebli prowansalskich jedynie od uznanego producenta. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje meble będą prezentować się nieskazitelnie nawet po kilku latach użytkowania.

Meble Prowansalskie

Na zdjęciu: Zestaw mebli prowansalskich do jadalni bialy GALIA Marsylia

Styl prowansalski nie tylko w salonie – postaw na stylową garderobę

Dokładnie tak. Styl prowansalski doskonale odnajduje się w każdym pomieszczeniu domu. Mowa tu nie tylko o salonie, czy kuchni, ale także sypialni, łazience, czy właśnie przedpokoju. Nie zapominaj, że to właśnie przedpokój (miejsce, w którym zazwyczaj witasz gości po wejściu do domu) stanowi najlepszą wizytówkę Twojego mieszkania. Z tego względu warto postawić w nim na meble nie tylko funkcjonalne, ale i stylowe. Przykładem może być tu właśnie garderoba w stylu prowansalskim, w której skład będą wchodzić: szafka na buty, stylowa skrzynia z siedziskiem, lustro i wieszak na ubrania.

Stawiając na taki zestaw mebli do przedpokoju, pokazujesz swoją dbałość o detale. Ma to ogromne znaczenie właśnie przy aranżacjach w stylu prowansalskim, które cechują się dużą dbałością o stylowe akcesoria. Białe meble w przedpokoju dodatkowo rozświetlają tę najczęściej niewielką przestrzeń, dodając jej więcej charakteru i optycznie ją powiększając. Pamiętaj, że we wnętrzach prowansalskich światło ma szczególne znaczenie. Pomaga ono eksponować piękne, jasne kolory mebli i przytulne odcienie drewna.

Garderoba prowansalska

Na zdjęciu: Garderoba biala MARSYLIA do przedpokoju

pixel