Najlepszy mebel do pokoju nastolatki? Podpowiadamy, jak dobrać idealną toaletkę

2019-10-03
Najlepszy mebel do pokoju nastolatki? Podpowiadamy, jak dobrać idealną toaletkę

O tym, jak ważne jest posiadanie własnej toaletki, wie każda kobieta. To przy niej właśnie spędza się najwięcej czasu przed wyjściem z domu. Warto więc zastanowić się nad wyborem właściwej toaletki dla nastolatki. Dlaczego? O tym napisaliśmy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Odpowiednio dobrana toaletka to podstawa dobrej organizacji

Każda kobieta wie, jak łatwo powstaje bałagan. Czy Ty też miałaś tak, że wychodząc z domu, pakowałaś do torebki tylko te najważniejsze rzeczy, a później musiałaś wszystko wysypać, żeby znaleźć tę jedną, małą głupotkę? Z toaletkami jest podobnie. Dlatego warto uczyć się porządku i dobrej organizacji w jak najmłodszym wieku. Jeżeli widzisz, że Twoja córka zaczyna interesować się makijażem i kupuje swoje pierwsze kosmetyki, warto zorganizować jej odpowiednie miejsce, w którym będzie mogła je trzymać. W ten sposób łatwo nauczy się organizacji i dbałości o posiadane rzeczy.

Wybór jakiej toaletki jest więc najlepszy? My stawiamy na taką, która oprócz dużej powierzchni blatu, będzie posiadać pojemne szuflady. Wszystkie produkty, które mogą się łatwo zniszczyć, jak sypkie pudry czy cienie, nie powinny leżeć bezpośrednio na blacie. Podobnie ze wszystkimi pędzelkami. Najlepszym sposobem przechowywania ich, będzie trzymanie w szufladzie (gdzie unikną kontaktu z kurzem), najlepiej w osobnej kosmetyczce. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla nastolatek, które często mają swoje pierwsze problemy z cerą. Na wierzchu blatu można postawić natomiast lusterko i często używane perfumy. Tych nie warto chować. Fikuśne, kolorowe buteleczki o przeróżnych kształtach są przecież świetnymi ozdobami kobiecego pokoju!

Toaletka młodzieżowa
Na zdjęciu: Toaletka Finezja z szufladami

Wyjątkowa toaletka: najbardziej kobiecy mebel

Wybierając toaletkę (pod względem funkcjonalności) dla nastolatki, musisz zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

  • pojemne szuflady,
  • dużą powierzchnię blatu,
  • tworzywo, z którego zrobiona została toaletka (aby można było ją łatwo doczyścić).

To jednak nie wszystko, bo wybierając odpowiednią toaletkę do kobiecego pokoju, musisz sugerować się nie tylko jej funkcjonalnością, ale przede wszystkim wyglądem. Jeżeli lubisz bezpieczne rozwiązania, możesz poszukać takiej, która idealnie wkomponuje się w resztę mebli, tworząc w ten sposób zamkniętą całość. Współczesne wnętrza dają jednak wiele możliwości. Pamiętaj, że toaletka jest meblem wyjątkowym. Nie musi idealnie wpasowywać się w resztę, a wręcz wskazanym jest, aby wyróżniała się na ich tle. To przy niej wszystkie kobiety spędzają przecież najwięcej czasu przed wyjściem z domu. Dlatego mając wnętrze bardzo nowoczesne, możesz dobrać toaletkę w stylu retro. Taki kontrast nie tylko skupia na sobie całą uwagę, ale wnosi do pokoju powiew kobiecości. To bardzo ważne, aby nastolatka czuła się komfortowo i pewnie przy swojej toaletce. To w niej będzie trzymać wszystkie kosmetyki i akcesoria, budujące jej pewność siebie jako kobiety.

Toaletka dla nastolatki
Na zdjęciu: Toaletka z lustem

pixel