Narożniki kuchenne. Czy wciąż są modne?

2023-07-21
Narożniki kuchenne. Czy wciąż są modne?

Kuchnia to serce każdego domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy smaczne posiłki, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi – wybór odpowiedniego układu kuchennego jest więc niezwykle ważnym elementem projektowania wnętrza, prawda? Tutaj kapitalnie sprawdzi się narożnik kuchenny. Czy to rozwiązanie wciąż jest modne? Jakie są jego zalety? O tym w naszym najnowszym poradniku!

Narożnik kuchenny wraca w wielkim stylu!

Przed wieloma laty narożniki kuchenne były stałym elementem mieszkań, czy domów jednorodzinnych. Później weszły nowoczesne style wnętrzarskie, jednak dziś moda na narożniki do jadalni wraca ze zdwojoną mocą! Trudno zresztą się dziwić. Narożniki kuchenne są idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o nieregularnym kształcie lub ograniczonej przestrzeni. Pozwalają na wykorzystanie trudno dostępnych narożników, które często są nieużywane. Narożniki kuchenne (czasem mówi się na nie rogówka kuchenna) oferują wiele praktycznych rozwiązań. Można w nich umieścić wysuwane szafki obrotowe, tzw. karuzele, które ułatwiają dostęp do przechowywanych przedmiotów. Wiele modeli narożnikowych szafek kuchennych jest również wyposażonych w wysuwane półki, które ułatwiają organizację i dostęp do naczyń i akcesoriów kuchennych. Dodatkowo możliwość zamontowania w narożniku zlewozmywaka lub płyty grzewczej może zwiększyć funkcjonalność kuchni. Weź to wszystko pod uwagę planując wystrój!

Biały narożnik kuchenny ze stołem i krzesłami do jadalnmi

Popularna rogówka kuchenne to kapitalne rozwiązanie

Podczas projektowania narożnikowej kuchni, czy jadalni warto zwrócić uwagę na ergonomię. Umieszczenie najważniejszych elementów, takich jak zlew, lodówka i piekarnik, w dogodnych miejscach ułatwi codzienne korzystanie z kuchni. W przypadku narożników kuchennych warto również pamiętać o odpowiednim oświetleniu, aby zapewnić dobrą widoczność w tych trudno dostępnych obszarach. Jedno jest pewne – narożnik do jadalni sprawdzi się doskonale, pomagając pomieścić wszystkich domowników, a często nawet i dodatkowych gości. Wpasowanie tego mebla do wystroju nie powinno być problemem – dziś masz do wyboru masę świetnych rozwiązań, które idealnie współgrają z najróżniejszymi stylami aranżacyjnymi!

Stylowy narożnik kuchenny ze stołem do jadalni
pixel