Nowoczesny gabinet w domowym zaciszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas doboru regałów

2020-07-07
Nowoczesny gabinet w domowym zaciszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas doboru regałów
Urządzenie funkcjonalnego gabinetu jest jednym z trudniejszych zadań, na jakie możemy trafić podczas planowania aranżacji wnętrza. To pomieszczenie nie tylko służy domownikom jako codzienne miejsce pracy. Wiele zawodów wymaga przecież bezpośredniego kontaktu z Klientem właśnie w tym nim, dlatego jego aranżacja powinna być dobrze przemyślana. Na co warto zwrócić uwagę przy planowaniu wystroju, aby ten był Twoją najlepszą wizytówką? Zapraszamy do lektury.

Regały do biura – postaw na funkcjonale rozwiązanie

Bałagan na stanowisku pracy jest niedopuszczalny, jeżeli zależy Ci na dobrym wizerunku Twojego gabinetu. Porządek i funkcjonalność są szczególnie ważne, jeśli przyjmujesz w tym pomieszczeniu Klientów. Warto w takiej sytuacji postawić na odpowiednie przechowywanie i uporządkowanie dokumentów. Jest to dużo łatwiejsze, jeżeli do swojej dyspozycji posiadasz dobrze dobrane meble. Tutaj najlepiej sprawdzają się regały do biura z drzwiami przesuwnymi, dzięki którym z łatwością ukryjesz przed wzrokiem Klienta wszelkiego rodzaju teczki, akcesoria biurowe, czy sprzęty.

Wybierając regały do biura, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą miały decydujący wpływ na funkcjonalność Twojego gabinetu, a tym samym na efektywność Twojej pracy:

  • wysokość mebla (Jeżeli regał będzie ustawiony blisko biurka, powinien być stosunkowo niski – do 150 cm. Dzięki temu nie będziesz musiał wstawać z fotela, aby sięgnąć po odpowiedni dokument.),
  • głębokość mebla – ok. 40 cm (zbyt płytkie regały do biura mogą okazać się niefunkcjonalne, np. przy przechowywaniu dużych segregatorów),
  • odpowiednia liczba półek oraz przerwy między nimi (dobry układ półek pozwoli Ci na przechowywanie dużej liczby dokumentów).

Wybierając regały do biura, koniecznie zwróć uwagę na kolorystykę mebli. Tutaj najlepiej sprawdzają się modele o stonowanych odcieniach. Ich jaskrawe odpowiedniki mogłyby niepotrzebnie rozpraszać uwagę podczas pracy, przytłaczając przy okazji wnętrze.

Regał

Na zdjęciu: Regał średni Zonda z drzwiami przesuwnymi popiel z bialy polysk

Otwarte regały do biura. Elegancka ozdoba i funkcjonalność w jednym

Aby domowy gabinet prezentował się profesjonalnie i elegancko, powinieneś stronić w nim od zbędnych akcesoriów i ozdób, które mogą niepotrzebnie ograniczyć funkcjonalność pomieszczenia. Nie znaczy to, że Twój gabinet musi być nudny. Warto tutaj postawić na regały do biura o zaskakujących konstrukcjach i kształtach. Dlaczego? Modele od sprawdzonych producentów zostały zaprojektowane w przemyślany sposób, dzięki czemu są nie tylko praktyczne i wygodne w użytkowaniu, ale stanowią również niezwykle elegancką ozdobę nowoczesnego gabinetu.

Wybierając regały do biura, zwróć szczególną uwagę na jakość wykonania. Tanie meble łatwo ulegają przetarciom, uszczerbkom, czy zarysowaniom (o które nie jest trudno przy aktywnej pracy w gabinecie). Tylko modele wykonane z najlepszych jakościowo tworzyw (np. płyt laminowanych) mogą prezentować się na najwyższym poziomie przez długie lata, stanowiąc elegancką wizytówkę Twojej firmy. To coś, na co zdecydowanie warto postawić!

Regał nowoczesny

Na zdjęciu: Regał prawy Zonda 1 otwarty nowoczesny popiel z biały połysk

 

pixel