Ochraniacze na materac. Dlaczego są Ci potrzebne?

2019-08-15
O tym, jak ważny dla zdrowia jest dobór odpowiedniego materaca, już pisaliśmy. Jeśli go kupiłeś, powinieneś też zadbać o przedłużenie jego żywotności. Jak to zrobić? W tym pomogą Ci odpowiednie ochraniacze. Nasz artykuł podpowie Ci, jak odpowiednio je dobrać, podsuwając przy okazji kilka praktycznych zalet!

Ochraniacze na materac to praktyczność

Jeśli choć raz w życiu pochyliłeś się nad problemem kupna odpowiedniego materaca, to na pewno pamiętasz, ile czasu spędziłeś nad podjęciem odpowiedniej decyzji. Aby zachować odpowiednie zdrowie, a przy tym zadbać o wydajny i spokojny sen, musiałeś wziąć pod uwagę szereg parametrów, jak wzrost, waga, czy sylwetka ciała. To również był spory wydatek. Oczywiście inwestycja była tak naprawdę inwestycją we własne zdrowie, a zwłaszcza kręgosłup. Tym bardziej chcesz, aby materac mógł służyć Ci, jak najdłużej, prawda? To trudne, ponieważ dookoła czyha szereg bagatelizowanych przez nas zagrożeń: kubek z kawą, niesforne dzieci z flamastrami, czy złośliwy kot, który tego dnia postanowi oznaczyć swój teren. Jest na to jednak niezawodny sposób.

Naprawdę dobrej jakości ochraniacze na materac wykonane są z mocnej i przyjemnej w dotyku dzianiny, wykonanej z włókna klimatyzującego. Całość, dzięki gumkom w rogach, można bez problemu nałożyć na materac, zwiększając higienę i przedłużając okres jego żywotności. Zalety? W razie jakiegokolwiek nieprzewidzianego wypadku możesz go wyprać w pralce w temperaturze do 60 st. C. Proste, prawda? Przede wszystkim jest to o wiele bardziej ekonomiczne niż kupno nowego materaca – a te przecież potrafią być droższe od samego łóżka. My zdecydowanie wolimy zapobiegać wypadkom, a przede wszystkim lubimy chronić się przed nieprzewidzianymi wypadkami. Tobie również to radzimy!

https://meble-bik.pl/pol_pl_Ochraniacz-na-materac-9327_1.jpg

Na fotografii: https://meble-bik.pl/product-pol-9327-Ochraniacz-na-materac.html

A co z ochraniaczami pod materac?

Na rynku dostępne są również specjalne ochraniacze pod materac. Tutaj również możesz liczyć na szereg zalet. Przykłady? Przede wszystkim takie rozwiązanie: • zabezpiecza materac przed odkształceniem przez stelaż, • doskonale zatrzymuje kurz, co jest szczególnie ważne dla wszystkich alergików, • chroni materac przed nadmiernym zużyciem, • przedłuża żywotność materaca.

Sam ochraniacz musisz położyć bezpośrednio na stelaż, a na to dopiero materac. Naprawdę dobre ochraniacze są wykonane z materiałów, które przepuszczają powietrze, umożliwiając wentylację materaca. Dzięki temu nie ma mowy o rozwijaniu się grzybów, pleśni, czy innych zabrudzeń. O to nie musisz się martwić. Pamiętaj także, że takie ochraniacze są szczególnie zalecane posiadaczom stelaży elektrycznych – ułatwia to przesuwanie się materaca po listwach.

Czy warto inwestować w ochraniacze na materac (lub pod niego)? Cóż, naszym zdaniem zdecydowanie tak. Najważniejszą zaletą jest oczywiście fakt przedłużenia żywotności samego materaca. Jego wymiana wiąże się z naprawdę sporymi kosztami, po co więc przepłacać? My zdecydowanie wolimy stawiać na przezorność. Tej zresztą nigdy za wiele, prawda? Zwłaszcza że dzięki niej będziesz mógł spać spokojnie. Dobrych snów!

https://meble-bik.pl/pol_pl_Ochraniacz-pod-materac-do-lozek-9328_1.jpg

Na zdjęciu: https://meble-bik.pl/product-pol-9328-Ochraniacz-pod-materac-do-lozek.html

pixel