Pojemniki na pościel. Szuflada czy skrzynia – który wariant wybrać?

2018-09-27
Pojemniki na pościel. Szuflada czy skrzynia – który wariant wybrać?
Potrzeba Ci więcej miejsca na przechowywanie kołder, poduszek i prześcieradeł? Lubisz mieć dodatkowe ubrania, ręczniki czy rzadziej używane ubrania pod ręką, ale tak, żeby nie były na widoku i nie zagracały szafy? Jeżeli tak, to na pewno zainteresują Cię pojemniki na pościel. Pytanie tylko – jakie wybrać?

Dekoracyjne i praktyczne? Czemu nie!

Jakie są główne zalety pojemników na pościel? Zdecydowanie to, że pomagają utrzymać porządek w szafie, łazience czy garderobie. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, są to nieco bardziej wszechstronne akcesoria. Z powodzeniem możesz trzymać w nich ręczniki, które nie mieszczą się w szafie, świeżo wyprane firanki czy zimowe rękawiczki i czapki, których nie chcesz upychać w kartonach na strychu. Poza tym, mogą pełnić funkcję na przykład:

  • dekoracyjną – w przypadku zdobionych skrzyń, efektownych szuflad czy wiklinowych koszy z przykrywką,
  • uzupełnienia pustej przestrzeni pod łóżkiem, w której zbierały się tylko kurz i roztocza,
  • aranżacyjną – odpowiednio dobrane do innych pudełek czy dekoracyjnych kartonów mogą tworzyć konstrukcje, które pozwolą Ci zachować porządek i przy tym prezentują się wyśmienicie.

Tak, pojemnik na pościel jest w stanie pozytywnie zaskoczyć na wiele sposobów. Warto więc zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza, jeżeli masz tendencję do bałaganiarstwa lub kolekcjonowania dużej ilości szpargałów.

Pojemnik na pościel BENTO

Pojemniki na pościel pomogą utrzymać porządek

Jeżeli lubisz codziennie składać łóżko lub po prostu mieć pod ręką zapasową pościel, to zdecydowanie powinieneś rozejrzeć się za pojemnikami na nią. Występują w różnych formach, więc – zależnie od upodobań, metrażu i wystroju pomieszczeń – każdy ma szansę wybrać taki model, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

Pytanie tylko – który wariant bardziej pasuje do Twoich wnętrz. W przypadku pomieszczeń o mniejszej powierzchni, zwłaszcza małych sypialni z dużym łóżkiem, o wiele lepiej sprawdzą się szuflady. Wybierz model, który pasuje kolorystycznie do reszty mebli i gotowe – zaoszczędzisz miejsce i zyskasz przestrzeń użytkową.

Z kolei w przestronnych pokojach, sypialniach czy łazienkach, swoje miejsce odnajdą duże, ozdobne skrzynie czy kosze. Takie pojemniki na pościel pozwolą Ci wypełnić pustą przestrzeń i optycznie zmniejszyć nieco pomieszczenie. W dodatku, rzeźbione lub ozdobione ornamentami modele nadadzą wyjątkowego, ciepłego klimatu.

Kufer do sypialni

pixel