Pokój gracza – czego nie może w nim zabraknąć?

2021-05-03
Pokój gracza – czego nie może w nim zabraknąć?

Masz w domu nastolatka, który uwielbia spędzać długie godziny na graniu w gry na PC? A może sam jesteś wielkim fanem tytułów konsolowych? W takim razie mamy dla Ciebie kilka solidnych porad, o których powinieneś pamiętać, urządzając pokój gracza! Zaciekawiony? To zapraszamy do artykułu!

Dla graczy PC odpowiednie biurko to podstawa

Nie ulega wątpliwości, że dobrej jakości sprzęt to absolutna podstawa, jeżeli zależy Ci na komfortowym ogrywaniu ulubionych tytułów. My jednak nie o tym.  Dla graczy PC dobrze zorganizowane stanowisko gamingowe to niemal połowa sukcesu. W końcu mając dużą powierzchnię blatu, możemy swobodnie ustawić wszystkie niezbędne elementy: klawiaturę, myszkę, monitor (czasem 2 lub 3) i przede wszystkim komputer. Często jednak potrzebujemy miejsca również na inne przedmioty: głośniki, mikrofon, kamerę lub po prostu kubek z herbatą. Warto więc pochylić się nad tym, jakie cechy powinno mieć dobre biurko dla wielbiciela gier. Naszym zdaniem kluczowe w tej kwestii są:

  • duża powierzchnia blatu (umożliwiająca swobodę i komfort podczas grania, np. miejsce na rozłożenie łokci),
  • miejsce na komputer z dużym dostępem do powietrza (aby sprzęt się nie nagrzewał),
  • jeżeli biurko ma stanowić dla Ciebie jednocześnie miejsce pracy (lub dla nastolatka biurko do odrabiania lekcji), to pomyśl nad wysuwaną półką na klawiaturę i mysz,
  • zadbaj o przestrzeń dla nóg.

Sprawa zaczyna się nieco komplikować, jeżeli stanowisko gamingowe będzie pełnić również funkcję biurka do pracy. W tej sytuacji warto przemyśleć układ szuflad, ponieważ to do nich będziesz chować akcesoria gamingowe na czas pracy (np. mikrofon, słuchawki, kamerę, czy nadliczbowe kable). Nie możesz zapomnieć o odpowiednim siedzisku. Dobierz jego wysokość do wysokości biurka. Dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko wygodę podczas grania, ale również zadbasz o prawidłową postawę ciała.

Biurko komputerowe z grubym blatem

Stojak na płyty pozwoli Ci zachować porządek

Choć coraz więcej osób korzysta z gier w wersji cyfrowej, płyty wciąż nie tracą na swojej popularności. Ważne jest jednak odpowiednie ich przechowywanie. Tu z pomocą przychodzi stojak na płyty, który doskonale zda egzamin również u graczy konsolowych. Odpowiednio przechowywane pudełka prezentują się o wiele lepiej niż rzucone w kąt szafki. Każdy profesjonalny gracz wie, że zachowanie porządku jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o przechowywanie swoich ulubionych tytułów. Nie tylko pomaga szybciej znaleźć odpowiednie pudełko, ale również ułatwia odkładanie używanych wcześniej płyt na miejsce (nie ma przecież nic bardziej irytującego niż znalezienie niewłaściwej płyty w interesującym nas pudełku!).

Stojak na płyty dobrze sprawdza się również przy przechowywaniu filmów Blu-ray. Wszystko po to, abyś wraz z resztą domowników miał wygodny dostęp do ulubionych pozycji, które powinny być cały czas pod ręką! Utrzymanie tego typu porządku jest absolutnie niezbędne przy dobrze zorganizowanym stanowisku gamingowym. Jeżeli urządzasz pokój nastolatka, tego typu stojak na płyty pozwoli Ci również na odciążenie reszty szafek i regałów, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania podręczników, czy akcesoriów szkolnych.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się dla Ciebie przydatne przy urządzaniu stanowiska gracza. To co, widzimy się we wspólnym lobby?

Stojak na gry PS3 PS4 Blu-ray

pixel