Pokój przedszkolaka – czego nie może w nim zabraknąć?

2019-04-19
Pokój przedszkolaka – czego nie może w nim zabraknąć?

Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają się w bardzo szybkim tempie, stopniowo zmieniając swoje zainteresowania i upodobania (na przykład kolorystyczne). Dziecko ciągle rośnie, dlatego w jego pokoju trzeba zapewnić mu jak największy komfort i wygodę. Bez obaw – to nie takie trudne! Wystarczy tylko chwila uwagi, żeby dowiedzieć się, jak wygląda idealny pokój dla dziecka!

Główne cechy pokoju dla przedszkolaka

Zazwyczaj pokoje dziecięce są urządzane ze zdecydowaną przesadą, stąd często można spotkać się w nich z przepychem i zbyt dużą jaskrawością. Nie daj się zwieść stereotypom, które w nadmiarze nie tworzą niczego dobrego. W końcu zbyt krzykliwy pokój może przytłaczać dziecko, co wcale nie będzie mu się podobało (i Tobie z pewnością też nie!). Pokój dziecięcy musi być przede wszystkim jak najbardziej funkcjonalny i wygodny – ma to duże znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju.

Ważny jest sam rozmiar pokoju, wiele osób uważa, że skoro człowiek jest mały, to też niewiele miejsca potrzebuje – to kompletna bzdura! Pokój dziecka musi być duży na tyle, by móc zmieścić w nim trzy najważniejsze strefy, w których maluch będzie spędzał swój czas. Najważniejsza jest strefa snu, w którym dziecko będzie spędzało swoje noce, ważne, żeby w miejscu spania nie robiło niczego poza tym, ponieważ takie działanie może doprowadzić nawet do bezsenności. Drugim ważnym miejscem jest strefa zabawy, w której maluch będzie spędzał swój wolny czas. O trzeciej można pomyśleć trochę później, ponieważ będzie potrzebna dopiero w szkole podstawowej (jednak warto już wcześniej mieć przygotowaną przestrzeń) – chodzi o strefę nauki.

Tapczan dla dziecka
Na zdjęciu: KANAPA TAPCZAN DZIECIĘCY ROZKŁADANY DO POKOJU GULA

Idealne miejsce do spania – tapczaniki dziecięce

Choć dużo osób do pokoju dziecka od razu kupuje łóżko, w kwestii przedszkolaka warto zdecydować się na coś innego, co z czasem bez problemu będzie można wymienić na coś bardziej stałego. Dziecko rośnie bardzo szybko, dlatego zakup małego łóżka (które potrafi kosztować naprawdę dużo!) zupełnie mija się z celem – za jakiś czas będziesz musiał wymienić je na nieco większe, dlatego lepiej postaw na coś bardziej ekonomicznego. Tańsze nie oznacza gorsze! Tapczaniki dziecięce są zaprojektowane specjalnie tak, żeby nie uczulały i były niezwykle wygodne dla każdego malucha.

Sofa minionek
Na zdjęciu: TAPCZANIK ROZKŁADANY DLA DZIECKA Z PODUSZKĄ MINIONEK

pixel