Przytulna sypialnia. Jak ją urządzić?

2021-12-17

Chyba każdy z nas marzy o pięknej, przytulnej sypialni, w której będzie mógł odpocząć po trudach dnia codziennego… Tylko jak ją urządzić? W naszym dzisiejszym artykule skupimy się na najczęstszych błędach. Jednocześnie podsuniemy Ci kilka porad, które pomogą Ci urządzić przytulną i ciepłą sypialnię. Zapraszamy do lektury!

Tych błędów w aranżacji sypialni nie popełniaj!

Sypialnia to pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo dużo czasu i to nie tylko wtedy, gdy śpimy. Poza tym to miejsce ma kluczowe znaczenie dla naszego wypoczynku. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się wejść do sypialni, w której od razu czułeś… Po prostu, że coś nie gra. Źle dobrane kolory, przytłaczające meble, ciemne wnętrze – wszystko to może sprawić, że absolutnie nie odpoczniemy! Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na aranżację tego wnętrza. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie ułożenie łóżka. Nie powinno być wciśnięte w kąt, a to niestety często nam się zdarza. Wtedy zaburzamy proporcje pomieszczenia oraz utrudniamy sobie wstawanie. Pamiętaj: łóżko to serce każdej sypialni!

Kolejnym błędem są źle dobrane kolory. Do tego trzeba podejść z głową. Doskonale rozumiemy, że możesz szczególnie lubić jakiś kolor. Weź jednak pod uwagę, że sypialnia to miejsce, w którym powinieneś mieć możliwość wyciszenia się. Krzykliwe, intensywne i jaskrawe barwy mogą nie ułatwić Ci tego zadania. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na neutralne lub po prostu wyciszające barwy. Wiele jednak zależy od stylu aranżacyjnego, na który się decydujesz. Możesz także urozmaicić wnętrze dodatkami: wiszącymi lampami, koszykami, czy narzutami. Nie przesadź jednak! Zbyt wiele rzeczy może niepotrzebnie przytłoczyć wnętrze i do tego zbierać kurz.

Łóżko tapicerowane

Odpowiednia aranżacja sypialni nie musi być trudna!

Przede wszystkim nie bój się. Przecież jeśli po jakimś czasie wystrój Twojej sypialni przestanie Ci odpowiadać, to możesz go zmienić – to nie jest decyzja na całe życie! Poza tym czasem kilka niepozornych dodatków może z miejsca odmienić charakter danego wnętrza, choćby wspomniana już narzuta na łóżko, do tego jasne poduszki i od razu jest inaczej! Kolejnym elementem są odpowiednie zasłony. Te powinny być lekkie, a jednocześnie warto mieć możliwość zasłonięcia okna i zaciemnienia wnętrza. Poza tym nie każdy chce być budzony póki świt przez pierwsze promienie słońca.

No właśnie – światło. W aranżowaniu przytulnej sypialni rola oświetlenia jest niezwykle ważna. Przecież wieczorem chcemy móc się wyciszyć, a jednocześnie warto mieć dobre światło do czytania. Eksperci od aranżacji uwielbiają więc lampy z kilkoma żarówkami, które dają możliwość włączenia tylko części żarówek. W ten sposób włączając lampkę nie skażemy naszych oczu na szok! Wiele jednak zależy od Twoich osobistych preferencji. Pamiętaj, że to Ty masz się czuć dobrze w swojej sypialni. Możesz więc wybrać np. gotowe zestawy mebli do sypialni – w ten sposób dużo łatwiej zaaranżujesz spójne wnętrze. Powodzenia!

pixel